Reklama

YouTube Gaming wystartował

Google uruchomiło nowy serwis YouTube dedykowany graczom.

Zadaniem YouTube Gaming jest między innymi automatyczne zbieranie materiałów wideo dotyczących gier z ponad 25 000 stron. Ponadto, jedną z funkcji portalu jest możliwość transmisji na żywo, która obecnie jest w fazie beta.

Platforma pozwala na dodanie poszczególnych gier do naszej bazy. Dzięki temu otrzymamy powiadomienie kiedy pojawią się kolejne filmy dotyczące naszych faworytów, lub gdy rozpocznie się transmisja.

Ważnym elementem wydaje się też ograniczenie zasobów wyszukiwania podstawowej wersji YouTube, tak aby wyszukiwane były tylko gry. Pomoże nam to uniknąć ‘scrollowania’ przez niekończącą się listę niechcianych wyników.

Reklama

Google próbowało zająć się kwestią transmisji gier już w zeszłym roku. Amerykańska spółka usiłowała wtedy zakupić serwis Twitch, została jednak wyprzedzone przez Amazona.

Początkowo YouTube Gaming dostępne będzie tylko w języku angielskim. Aplikacja na Androida oraz iOS ma zostać wydana jednocześnie z uruchomieniem serwisu, ale póki co niestety jedynie w Stanach Zjednoczonych oraz Zjednoczonym Królestwie.

Autor: Dawid Sych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy