Reklama

Yooka-Laylee z datą premiery na Switcha

​Playtonic Games, studio odpowiedzialne za produkcję Yooka-Laylee zapowiedziało, iż tytuł ten już 14 grudnia trafi na konsolę Nintendo Switch.

Pierwotnie gra zapowiedziana była na cztery platformy - PC, PS4, Xbox  One i Wii U. Choć na tę ostatnią w końcu nie trafiła z przyczyn technicznych, to na pozostałych trzech ukazała się w kwietniu tego roku. Pojawiły się więc plany, by zaimplementować tytuł również na Nintendo Switch, ale gracze zmuszeni byli czekać na to aż do teraz.

Przyczyną tak długiego odstępu jest fakt, iż Playtonic nie pracował wcześniej na tej platformie, a ponadto potrzebne było wprowadzenie niekiedy nowych rozwiązań. Wersja na Nintendo zawierać będzie wypuszczone do tej pory aktualizacje, takie jak usprawnienie sterowania, kamery czy wprowadzenie możliwości szybkiego przewijania dialogów. Ponadto gracze będą mogli zdobywać osiągnięcia, jak również wziąć udział w ośmiu minigrach.

Reklama

Gra to trójwymiarowa platformówka przypominająca tytuł Banjo-Kazooie. Gracze mogą wcielić się w dwóch bohaterów, których imiona stanowią jednocześnie tytuł produkcji. Yooka to kameleon, który może przylepiać się językiem do oddalonych powierzchni, podczas gdy Laylee jest nietoperzem potrafiącym latać i uderzać sonicznym atakiem w przeciwników. Eksplorując kolorowe lokacje natkniemy się na mnóstwo znajdziek, a także zetrzemy się z licznymi wrogami. Nie zabraknie również starć z wymagającymi bossami.

JFK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy