Reklama

Yarntown to remake Bloodborne... w dwóch wymiarach

​Bloodborne to mroczna i wymagająca produkcja studia FromSoftware, dostępna wyłącznie na PlayStation 4. Projekt ma mnóstwo fanów na całym świecie, a niejaki Max Mraz postanowił sprawdzić, jak całość wyglądałaby w dwóch wymiarach, bardziej w stylu The Legend of Zelda.

Efektem jest darmowe Yarntown, zbudowane w silniku Solarus. Otrzymujemy nieco bardziej kolorową edycję centrum Yharnam z gry, włącznie z wszystkimi charakterystycznymi obiektami, a nawet kilkoma dobrze znanymi bossami z oryginału do pokonania. Jest za to dużo łatwiej.

Również mechanika zabawy wzoruje się na Bloodborne, zawierając wszystkie najważniejsze elementy: uniki w postaci przewrotów na ziemi, pasek staminy ograniczający te uniki, srebrne kule do pistoletu i fiolki z krwią. Jest nawet Hunter’s Dream, gdzie ulepszymy posiadane wyposażenie.

Reklama

Replika nie jest idealna, lecz Mraz odtworzył wiele tych samych skrótów, przeciwników i pułapek, na które natkniemy się w centrum Yharnam w oryginalnej produkcji japońskiego studia. Możemy korzystać ze standardowego ataku, ale także z tego mocniejszego, który trzeba najpierw naładować.

Projekt Yarntown dostępny jest do pobrania za darmo, obejmując skromne 34 MB. Sterujemy za pomocą strzałek na klawiaturze, uniki wykonujemy spacją, X to strzał z pistoletu, a V to leczenie filką krwi. Jest nawet wsparcie dla padów, a za pomocą aplikacji Solarus grę włączymy też na Linuksie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy