Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Yakuza Kiwami debiutuje 19 lutego na PC

​Gra akcji Yakuza Kiwami zadebiutuje na Steamie już w przyszłym miesiącu, 19 lutego. Informacje ujawniono w nietypowy sposób, niemal podprogowy: ujęcie z datę premiery to ostatnia klatka pliku GIF opublikowanego w sklepie Valve, prezentującego jedną z postaci z gry Majimę Goro.

Ostatnia klatka jest niemal niewidoczna, więc gracze musieli dokładnie przeanalizować GIF, by dowiedzieć się, o co dokładnie chodzi. Na całe szczęście, wśród społeczności graczy nie brakuje użytkowników, którzy zdołali dostrzec ten podprogowy przekaz.

Reklama

Yakuza Kiwami, kompletny remake pierwszej odsłony zasłużonej serii z 2005 roku, jest już dostępne na PlayStation 3 (wyłącznie w Japonii), a także na PS4 (od 29 sierpnia 2017 roku). Wcielamy się w Kazumę Kiryu, eksplorującego otwarte ulice miasta Kamurocho, fikcyjnej dzielnicy Tokyo.

Remake nie zmienia zbyt wiele w kwestii fabuły, choć opowieść nieco rozszerzono. Twórcy postawili za to na lepszą mechanikę walki, przeniesioną z współczesnego Yakuza 0. Przygotowano dodatkowe lokacje do odwiedzenia, a także całkiem od podstaw zarejestrowano wszystkie kwestie dialogowe.

Jak podano w opisie na Steamie, konwersja PC to "ostateczna wersja extreme" gry, rozbudowana o maksymalną rozdzielczość 4K, możliwość osiągnięcia wyższej liczby klatek na sekundę, swobodne modyfikowanie sterowania, a także wsparcie dla ultra-szerokich monitorów.

Nasz bohater, Kazuma Kiryu, wychodzi na wolność po 10 latach spędzonych w więzieniu i odkrywa, że dystrykt Kamurocho jest kontrolowany przez nowego przedstawiciela Yakuzy. Co gorsza, zniknęła nasza przyjaciółka z dzieciństwa, a do tego ktoś ukradł 10 milionów jenów.

Na ulicach wybucha wojna organizacji przestępczych, a Kiryu postanawia nie tylko odnaleźć zaginioną Yumi, ale także odzyskać pieniądze, pozbyć się skorumpowanej policji, rozprawić się z pozostałymi frakcjami Yakuzy, o dziesiątkach opcjonalnych aktywności pobocznych nie wspominając.

Dowiedz się więcej na temat: Yakuza Kiwami

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje