Reklama

Yakuza Kiwami 2 z datą premiery na PC

​Po dłuższej serii wskazówek i spekulacji, Sega potwierdziła oficjalnie, że gra akcji Yakuza Kiwami 2 zadebiutuje na PC już 9 maja obecnego roku, poprzez Steam. Ten remake drugiej odsłony popularnej serii jest już dostępny na PlayStation 4 oraz Xbox One, wydany na Zachodzie w sierpniu 2018 roku.

Premiera miała jednak miejsce w Japonii dużo wcześniej, bo już w grudniu 2017 roku. Materiał źródłowy - oryginalna Yakuza 2 - to oczywiście znacznie starszy produkt, wydany po raz pierwszy na PlayStation 2, już w zamierzchłej przeszłości 2006 roku, a później także na PS3 oraz Nintendo Wii U.

Po przygotowaniu remake’u pierwsze odsłony - Yakuza Kiwami - Sega przyznawała otwarcie, że sukces odświeżonej wersji sprawi, że odświeżone zostaną kolejne części. Japoński wydawca nie kłamał. Także w przypadku tej pierwszej produkcji posiadacze PC musieli czekać dużo dłużej.

Reklama

Jak można się domyślać, remake oferuje zbudowaną od podstaw oprawę graficzną, podniesioną do dzisiejszych standardów. Jest więc rozdzielczość 4K, brak blokady liczby klatek na sekundę, a także rozbudowane opcje, nie tylko graficzne, ale także te związane ze sterowaniem na klawiaturze.

Nie zmienia się za to fabuła. Akcja toczy się więc zaraz po wydarzeniach z Yakuza (Kiwami) 1. Główny bohater Kazuma Kiryu wraca do Tokio (a później trafia też do Osaki) po śmierci Yukio Terady, piątego przywódcy klany Tojo. Na miejscu trzeba zaprowadzić porządek i skorzystać z mnóstwa mini-gier.

Pierwsze skrzypce gra - a jakże - walka. Żeby dobrze się bawić, wystarczyłby chyba podstawowy wachlarz ciosów, a dochodzą do niego przecież także ataki specjalne, jak również możliwość korzystania z elementów otoczenia czy podnoszenia rozmaitych przedmiotów, jak kije czy cegły.

Do tego dość swobodna eksploracja Tokio oraz Osaki. Prawie na każdym kroku możemy natrafić albo na kogoś, kto chce nas pobić, albo kogoś, kto potrzebuje naszej pomocy. Jest też karaoke, hazard, mini-golf, nocne kluby, nieco bardziej strategiczne potyczki gangów oraz mnóstwo innych zajęć.

Dowiedz się więcej na temat: Yakuza Kiwami 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje