XDefiant - wszystko o grze, data premiery, zwiastun i gameplay

Po miesiącach problemów, opóźnień i plotek przyszedł wreszcie czas na premierę XDefiant. Nowy, długo wyczekiwany shooter Ubisoftu ujrzy światło dzienne już 21 maja.

Data premiery XDefiant

XDefiant ma zadebiutować 21 maja 2024 roku o godzinie 19:00.

Platformy

XDefiant w dniu premiery będzie dostępny na PC (Ubisoft Connect), PS5 (PlayStation Store) oraz Xbox Series X/S (Microsoft Store).

Reklama

Cena XDefiant

XDefiant to produkcja darmowa na wszystkich platformach. Po grze możemy spodziewać się w rezultacie mikropłatności, systemu sezonowego w stylu Call of Duty czy licznych kosmetycznych przedmiotów. Ubisoft już kilka dni przed premierą jasno stwierdził jednak, że XDefiant nie będzie zawierać żadnych mechanik pay-to-win.

Zwiastun premierowy

Wymagania sprzętowe

Konfiguracja minimalna (jakość 1080p w 60 klatkach na sekundę, ustawiona niska jakość grafiki):

 • System operacyjny: Windows 10, Windows 11 (wersje 64-bitowe)
 • Procesor: AMD Ryzen 5 1600 @ 3,6 GHz, Intel Core i7-4790k @ 4,0 GHz lub lepszy
 • Pamięć RAM: 8 GB (w trybie dual-channel)
 • Karta graficzna: AMD Radeon RX 5500 XT (4 GB), NVIDIA GeForce GTX 1050Ti (4 GB) lub lepsza
 • Dysk twardy: 45 GB dostępnego miejsca (wymagany SSD)
 • Wersja DirectX: DirectX 11 lub DirectX 12

Zalecana konfiguracja (jakość 1080p w 60 klatkach na sekundę, ustawiona wysoka jakość grafiki)

 • System operacyjny: Windows 10, Windows 11 (wersje 64-bitowe)
 • Procesor: AMD Ryzen 5 1600 @ 3,6 GHz, Intel Core i7-4790k @ 4,0 GHz lub lepszy
 • Pamięć RAM: 16 GB (w trybie dual-channel)
 • Karta graficzna: AMD Radeon RX 5500 XT (8 GB), NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB) lub lepsza
 • Dysk twardy: 45 GB dostępnego miejsca (wymagany SSD)
 • Wersja DirectX: DirectX 11 lub DirectX 12

Czym jest XDefiant?

Dla osób, które nie śledziły do tej pory tego tematu, warto wyjaśnić na wstępie czym jest XDefiant. Jest to sieciowy, zręcznościowy shooter Ubisoftu oferujący dynamiczną rozgrywkę, liczne klasy postaci oraz umiejętności specjalistów w stylu Call of Duty Black Ops 4. Twórcy postawili na szybki gameplay, prosty i przejrzysty system rozwoju broni oraz postaci i typową, multiplayerową rozwałkę. 

XDefiant bardzo szybko zyskał sobie łatkę poważnego konkurenta Call of Duty. Tym razem wynika to jednak z faktycznej chęci deweloperów zawalczenia z największymi problemami COD-a. Studio Ubisoftu podjęło kilka ewidentnych decyzji pokroju wyrzucenia skill-based matchmakingu ze zwykłych gier albo uproszczenia systemu broni, które mają na celu przyciągnąć weteranów Call of Duty stęsknionych za starym gameplayem.

Jak wziąć udział w fazie przedsezonowej?

XDefiant do tej pory dostępny był przede wszystkim w różnych, ograniczonych czasowo testach. Gracze przyzwyczaili się więc, że możemy tylko przez krótki czas sprawdzić produkcję Ubisoftu. Teraz przyszedł na szczęście dzień premiery i sytuacja ta ulegnie zmianie. 

Zasady udziału w fazie przedsezonowej są więc bardzo proste - wystarczy zalogować się na wybraną platformę, pobrać XDefiant i wejść do gry.

Zawartość fazy przedsezonowej

Zanim XDefiant zdążyło ujrzeć światło dzienne, Ubisoft jasno wyjaśnił, czego możemy spodziewać się po ich grze i co dokładnie zawierać będzie premierowa wersja tego tytułu. Już 21 maja dostaniemy produkcję z 5 trybami gry, 14 mapami, 24 broniami oraz 44 dodatkami. Ponadto wcielić będziemy mogli się w jedną z pięciu frakcji

Loadout w XDefiant przypomina mocno ten ze starszych odsłon Call of Duty - w naszej "klasie postaci" wyekwipujemy broń główną, drugą broń oraz granat. Ponadto bronie możemy modyfikować różnymi dodatkami i dostosowywać je do swoich preferencji. W przeciwieństwie do COD-a, bronie w XDefiant levelujemy wyłącznie w celu odblokowywania kosmetycznych wariantów. 

Jedną z najtrudniejszych decyzji w XDefiant będzie bez wątpienia wybór frakcji. Chociaż nie jest to wybór permanentny i możemy płynnie zmieniać się pomiędzy przedstawicielami poszczególnych frakcji, mocno definiuje on nasz styl gry. Każda frakcja oferuje bowiem możliwość wyboru dwóch aktywnych umiejętności, jednej umiejętności pasywnej oraz Ulta, najsilniejszej umiejętności, która ładuje się w trakcie trwania meczu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: XDefiant | Ubisoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy