XCOM: Shooter w koszu? 2K Games wyłącza stronę internetową

Czyżby XCOM - zapowiedziany kilka lat temu taktyczny shooter bazujący na kultowych strategiach turowych - został anulowany?

Nie wiadomo, ale wygląda na to, że dzieje się z nim coś niedobrego - 2K Games usunęło bowiem wszystkie filmy związane z grą z oficjalnych kanałów na YouTube i wyłączyło stronę internetową. Przedstawiciele 2K Games w rozmowie z serwisem Polygon nie chcą komentować całej sytuacji, ale fakt, iż firma wyłącza stronę internetową XCOM-a i kasuje zwiastuny produkcji nie oznacza raczej niczego dobrego.

O grze już od kilku lat nie słyszeliśmy niczego nowego - projekt był wielokrotnie opóźniany, a według plotek w pewnym momencie ponoć całkowicie go zresetowano. Czy to możliwe, że postanowiono całkowicie z niego zrezygnować? To możliwe. Istnieje jednak opcja, że gra wcale nie umarła, tylko 2K Games podjęło decyzję o odcięciu się od marki XCOM, która nabrała nowego blasku po premierze remake’u XCOM: Enemy Unknown. Wskazywały na to zarejestrowane w marcu nowe domeny internetowe.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy