Xbox znowu manipuluje ulubioną promocją graczy

Microsoft najpierw planował usunąć promocję na Xbox Game Pass za 4 złote miesięcznie, potem ją przywrócił. Teraz znowu postanowił w niej pogrzebać.

Promocja, w ramach której mogliśmy kupić Xbox Game Pass / Ultimate lub PC Game Pass za 4 złote na pierwszy miesiąc była idealną dla nowych użytkowników, którzy nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji czy chcą zainwestować więcej pieniędzy w dłuższy okres i czy w ogóle znajdą w niej coś dla siebie. Był nawet okres, w którym często korzystali z niej powracający gracze, ale potem Microsoft usunął taką możliwość i z abonamentu w tej cenie mogły skorzystać jedynie osoby, które nie posiadały wcześniej konta.

Reklama

Ostatnio jednak MS coraz częściej majstruje przy usłudze i jej cenie. Najpierw chciano kompletnie skasować ten wariant, potem firma się z tego cyfowała, ale to nie znaczy, że najtańsza w ofercie opcja jest już bezpieczna. Jej warunki bowiem znowu się zmieniają.

Xbox Game Pass za 4 złote jest traktowany jak okres próbny, a ponieważ najczęściej okresy próbne na usługi cyfrowe wynoszą 14 dni, toteż do takiej długości zostanie skrócony promocyjny wariant. Cena pozostanie przynajmniej bez zmian - w przeciwieństwie do cen GP w normalnych wariantach, które niedawno wzrosły. Xbox Game Pass Ultimate kosztuje teraz 62,99 PLN, a Xbox Game Pass to 42,99 PLN miesięcznie. Bez zmian pozostała jedynie opcja pecetowa czyli PC Game Pass, który nadal kosztuje 39,99 PLN.

Przypomnijmy, że od 25 lipca w Game Pass dostępny jest Serious Sam: Siberian Mayhem, natomiast od 31 lipca i 1 sierpnia - Venba oraz Celeste. Wszyscy jednak czekają głównie na wrzesień i październik, kiedy do Game Passa mają trafić między innymi Starfield czy nowa Forza Motorsport. Później do usługi trafi S.T.A.L.K.E.R. 2 oraz Lies of P, ale dokładne daty nie są jeszcze znane.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox Games Pass

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy