Reklama

Xbox Series X z datą premiery i ceną

​Po serii przecieków Microsoft nie miał już innego wyjścia, jak tylko potwierdzić te informacje w formie oficjalnego komunikatu. Po prezentacji Xbox Series S przyszła więc kolej na ujawnienie daty premiery i ceny modelu Xbox Series X.

Microsoft zapowiedział premierę konsol nowej generacji. Marka zaprezentowała również efekty współpracy z Electronic Arts, wprowadzając najlepsze tytuły EA do Xbox Game Pass Ultimate i Xbox Game Pass na PC. I tak, Xbox Series X zadebiutuje na rynku tego samego dnia co mniejszy, ale i słabszy Xbox Series S, czyli już 10 listopada br.

Z kolei przedsprzedaż na obie konsole ruszy 22 wrzenia. Cena najszybszej i najpotężniejszej konsoli w historii, co podkreślane jest przez giganta z Redmond na każdym kroku, ustalona została na 2249 zł, czyli zgodnie z przewidywaniami. Przypominamy, że za Xboxa Series S, który nie tylko jest wyraźnie słabszy (4 teraflops vs 12 teraflops), ale i nie posiada napędu optycznego, zapłacimy 1349 zł. 

Reklama

Jeśli zastanawiacie się w co będziemy mogli zagrać na starcie nowej generacji, to wraz z nowymi konsolami Microsoftu zadebiutują takie duże tytuły jak: Assassin’s Creed Valhalla, Gears Tactics (gra jest już dostępna na PC), The Falconeer, Yakuza: Like a Dragon i Tetris Effect: Connected. Do tego kolejne duże rozszerzenie do Destiny 2, a także Beyond Light, które dostępne będzie w ramach Xbox Game Pass.

Co warto jednak podkreślić, wszystkie te gry trafią także na Xbox One. Możemy też liczyć na produkcje, które zadebiutują przed next-genowym Xboxem, ale doczekają się wersji zoptymalizowanej na Xbox Series X i S. Mowa tu o takich tytułach jak: Dirt 5, Watch Dogs: Legion, Fortnite, NBA 2K21, Wiedźmin 3: Dziki Gon, Control, Doom Eternal i Marvel’s Avengers. Tydzień po premierze konsol na rynek trafią zaś Call of Duty: Black Ops Cold War i Cyberpunk 2077.

Na koniec pozostała jeszcze kwestia Xbox All Access. Jest to program, w ramach którego płacimy miesięcznie stały abonament za Xboxa i dodatkowe usługi. Program Xbox All Access już tej jesieni obejmie 12 rynków.

Dzięki niemu użytkownicy mogą wybrać Xboxa odpowiadającego ich potrzebom oraz 24-miesięczne członkostwo Xbox Game Pass Ultimate (dostęp do przeszło 100 gier trybu online multiplayer za pośrednictwem Xbox Live Gold). W Polsce Xbox All Access wystartuje najpierw w ramach zestawów z konsolą Xbox One S w cenie 99 zł miesięcznie (czas trwania umowy to 2 lata). Więcej informacji odnośnie setów będziemy mogli podać już wkrótce.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama