Xbox Scarlett i PS5 są potężnymi konsolami o zbliżonej specyfikacji

​Według dziennikarza Kotaku PS5 oraz Xbox Scarlett mają zbliżoną specyfikację i są bardzo potężnymi konsolami. Ciekawe czy z tym stwierdzeniem w przypadku urządzenia Microsoftu zgodziłby się Phil Spencer, który ma już Xbox Scarlett u siebie w domu?

Chociaż PlayStation 5 i Xbox Scarlett zadebiutują w sklepach dopiero pod koniec przyszłego roku, to już teraz wiemy o nich dość sporo. Przede wszystkim tradycyjnie procesor oraz grafikę do obu urządzeń dostarczy AMD, a więc dostaniemy układ bazujący na Zen 2 i Navi (pełne informacje o procesorze w przypadku PS5 poznamy dopiero w 2020 roku).

W związku z tym, że konsole otrzymają niemal identyczne specyfikacje nie będą znacząco odbiegać od siebie wydajnością. Ciekawą informacją podzielił się ostatnio Jason Schreier, który w poście na Twitterze powołując się na anonimowy przeciek potwierdza podobną specyfikację PlayStation 5 i Xbox Scarlett, a także fakt, że oba urządzenia są "bardzo potężne". Przytoczone stwierdzenie kłóci się niejaką z opinią części deweloperów mówiących, iż nie powinniśmy oczekiwać ogromnej rewolucji pod względem prędkości sprzętu.

Reklama

Ponadto strategia PS5 opiera się na chęci bycia najbardziej dostępną konsolą świata stąd też położono nacisk na "brak ekranów ładowania" co ma być możliwe dzięki zastosowaniu wydajnego dysku SSD. Jednocześnie Microsoft pod względem komunikacji ma być daleko w tyle za Sony, aczkolwiek w chwili premiery Xbox Scarlett nie będzie to miało znaczenia. Przy okazji dziennikarz Kotaku napisał wcześniej o istnieniu słabszej wersji nowego Xboksa i łączy się to z większością spekulacji. Co ciekawe nie brak opinii, że ów model pod względem wydajności może okazać się słabszy od Xbox One X.

Twórcy gier to nie jedyna grupa, która dostała już specjalną deweloperską wersję konsoli Microsoftu. Szef marki, Phil Spencer potwierdził, że posiada w domu konsolę Xbox Scarlett i stała się ona jego "główną platformą do gier". Spencer stwierdził, że odpala na niej gry, łączy się ze społecznością, a także korzysta z kontrolera Elite Series 2 oraz bawi się przy tym świetnie. Oczywiście wiadomość sugeruje, że urządzenie wspierające wsteczną kompatybilność na rok przed debiutem Xbox Scarlett.

Warto jednocześnie wspomnieć o tajemniczym patencie kontrolera zarejestrowanego jako PlayStation Multifunctional Game Controller. Jak wiemy Sony nie planuje zrezygnować z usług doskonale wszystkim znanego DualShocka dlatego też najpewniej tajemniczy pad będzie pełnił rolę drugiego kontrolera.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy