Reklama

Xbox One zaliczy ponowną obniżkę cen?

Sytuacja Xbox One jest - delikatnie mówiąc - nieciekawa. Microsoft przegrywa z Sony pod względem ilości sprzedanych konsol praktycznie 3:1, a kolejni użytkownicy rezygnują z zieleni na rzecz barwy niebieskiej. Ratunkiem w tej sytuacji może być następna obniżka ceny.

O takowej dowiadujemy się z hiszpańskiego oddziału Microsoftu, gdzie Xbox One z 399 euro został przeceniony na 349 euro. Być może jest to najzwyklejszy w świecie błąd, a być może zwiastun trwałej obniżki ceny na terenie Europy.

Nie ulega wątpliwości, że taki pułap cenowy przyciągnąłby do siebie nowych użytkowników, którzy dotychczas twierdzili, że cena konsoli jest za wysoka.

Przypomnijmy - na początku Xbox One wraz z obowiązkową kamerką Kinect kosztował aż 499 euro. Później Microsoft zrezygnował z kamerki i zaczął sprzedawać samą konsolę za 399 euro. Obniżka o kolejne 50 euro mogłaby napędzić sprzedaż.

Reklama

Są to wyłącznie plotki i spekulacje. Za tydzień rozpoczynają się największe w Europie targi gier - Gamescom. Microsoft będzie organizował na nich własną konferencję. Być może właśnie wtedy oficjalnie zostanie ogłoszona kolejna obniżka ceny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje