Xbox One wystarczy na ponad 10 lat

​Pod koniec ubiegłego tygodnia w Wielkiej Brytanii odbyły się targi Eurogamer Expo. Jednym z ich punktów jest prezentacja Phila Harrisona z Microsoftu, który zademonstrował zgromadzonym Xboksa One.

W trakcie pokazu ujawniono kilka ciekawych informacji o konsoli. Po pierwsze - funkcja nagrywania filmików z rozgrywki pozwala na dodanie do nagrań własnego komentarza. To oznacza, że nagrywanie popularnych let’s playów na konsolach nareszcie stanie się bardzo proste i każdy będzie mógł to zrobić. Harrison zaprezentował opcję na przykładzie zabawy z Project Spark.

Po drugie - nowy Kinect będzie mógł teraz rozpoznawać głosy dwóch osób mówiących na raz, dzięki czemu kontroler będzie mógł analizować polecenia różnych ludzi jednocześnie. Sensor sprzętu jest na tyle dokładny, że będzie mógł odczytać ruch warg poruszających się w ciemności. To wszystko (a także usprawnione śledzenie ruchów gracza) pokazano na przykładzie Kinect Sports Rivals - nowej produkcji studia Rare.

Po trzecie - Microsoft przewiduje, że Xbox One będzie żył dłużej niż jego poprzednik. W przypadku X360 i PS3 gigant z Redmond oraz Sony zapewniali, że będą wspierali swoje konsole przez co najmniej 10 lat. Według słów Harrisona, XBO powinien wystarczyć na dłużej. A to wszystko dzięki nowym funkcjom pokroju technologii "chmur", które powinny wydłużyć żywot platformy.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy