Reklama

Xbox One trafi do Chin. Są szanse na sukces?

Wygląda na to, że Microsoft nie za bardzo obawia się wytycznych, jakie muszą spełnić developerzy, by wydawać swoje gry w Chińskiej Republice Ludowej.

Gigant z Redmond jako pierwszy z konsolowej wielkiej trójki postanowił oficjalnie wkroczyć do Państwa Środka i ujawnił, że wkrótce zamierza wypuścić tam Xboksa One. Przedstawiciele Microsoftu ujawnili, że wrześniu w Chinach pojawi się Xbox One.

Będzie to pierwsza oficjalna zachodnia konsola, która pojawi się w Państwie Środka, po tym jak komunistyczne władze zniosły w styczniu zakaz produkowania i sprzedaży zagranicznych platform do grania. Koncern ma wielkie plany związane z Chinami.

I nic dziwnego - w końcu znajduje się tam ponad pół miliarda potencjalnych nabywców. Firma zamierza nie tylko tworzyć produkcje skrojone odpowiednio pod tamtejszy rynek, ale i lokalizować zachodnie tytuły.

Reklama

To ostatnie może być jednak trudne - zaledwie kilka dni temu władze Chińskiej Republiki Ludowej opublikowały listę warunków, które muszą spełniać gry trafiające do sprzedaży w Państwie Środka. Tak na dobrą sprawę większość pozycji z XBO zostałaby zapewne zakazana. Nie wiadomo, w jaki sposób - i czy w ogóle - Microsoft rozwiążę ten problem.

Poniżej znajdziecie filmik poświęcony zapowiedzi chińskiej premiery Xboksa One:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama