Xbox One: Microsoft może udostępnić developerom więcej mocy procesora

Pod względem sprzętowym Xbox One jest nieco słabszy od PlayStation 4. W przyszłości developerzy mogą jednak skorzystać z dodatkowej mocy procesora konsoli - tak zdradzili w jednym z wywiadów przedstawiciele Microsoftu.

W jaki sposób? Na razie część mocy procesora Xboksa One - konkretnie: 10% - zarezerwowana jest na generowanie grafiki związanej z Kinectem oraz na uruchamianie jednocześnie kilku aplikacji. W ten sposób zużycie systemu nie wpłynie na wydajność w konkretnych grach.

W rozmowie z serwisem Eurogamer Andrew Goossen, inżynier Microsoftu, zdradził jednak, że w przyszłości gigant z Redmond planuje dać "więcej opcji dostępu do dodatkowych zasobów procesora zachowując pełną funkcjonalność" konsoli. Przyrost mocy może nie będzie wielki, ale na pewno przyda się producentom.

I jeszcze jedno - tym razem Microsoft nie narzuca twórcom gier stosowania konkretnych wytycznych w kwestii rozdzielczości i efektów graficznych. A to dlatego, że niektóre produkcje lepiej wyglądają z mniejszą liczbą pikseli, które jednak są dużo lepszej jakości.

W międzyczasie gigant z Redmond opublikował nowy filmik, na którym możemy zobaczyć działanie next-genowego Kinecta:

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje