Reklama

Xbox One - kolejne gry z kompatybilnością wsteczną!

Dwie, zupełnie różne gry, trafią na Xbox One, w ramach kompatybilności wstecznej.

Jeżeli nie masz w co grać, to nie musisz szukać nowych tytułów. Właśnie kolejne dwie gry z wersji 360 trafią na Xbox One w ramach kompatybilności wstecznej. Udział w procesie rozszerzenia funkcjonalności przypadł Call of Duty: Advanced Warfare, pierwszoosobowej strzelance, której akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Drugim tytułem, który przeniesie się z wersji 360 na One, jest Sonic Adventure.

O kompatybilności wstecznej możemy mówić wtedy, gdy nowa wersja urządzenia, dostaje możliwość współpracy z otoczeniem starej wersji. Gry z Xbox 360 nie są kompatybilne z konsolą One, jednak w niektóre tytuły z 360, pogramy na One. Jest to spowodowane właśnie "backwards compatibility". Microsoft co rusz dodaje gry z konsoli 360, na listę tytułów dostępnych na Xbox One, w ramach kompatybilności wstecznej.

Reklama

Jak w przypadku innych gier, króre doświadczyły kompatybilności wstecznej, jeśli posiadasz fizyczną kopię gry, to wystarczy, że wsadzisz ją do odtwarzacza Xbox One i będzie ona działać. Jeśli posiadasz cyfrową wersję produkcji, to automatycznie pojawi się na konsoli One, jako dostępna do pobrania.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama