Xbox One - kolejne dwie gry z kompatybilnością wsteczną

Nowe-stare gry jeszcze raz umilą posiadaczom konsoli XBO jesienne wieczory.

Jeżeli nie masz w co grać to nie musisz szukać nowych tytułów. Właśnie kolejne dwie gry z konsoli Xbox 360 trafią na Xbox One w ramach kompatybilności wstecznej. Udział w procesie rozszerzenia funkcjonalności przypadł Fable Anniversary oraz Fable II Pub Games.

Anniversary to wydana w 2015 roku nowa wersja gry Fable z 2005 roku. Fable to RPG opowiadający o chłopcu, który przeżył rzeź w jego rodzinnej wiosce. Skończywszy pobierać nauki w szkole bohaterów, nasz protagonista wybiera się szukać zemsty na Jacku Rzeźniku.

Reklama

Fable II Pub Games to seria mini gierek, w które możemy zagrać w Fable II. Wersja, która trafi teraz na Xbox One, będzie samodzielnym produktem, który do rozgrywki nie będzie wymagał posiadania drugiej części serii.

O kompatybilności wstecznej możemy mówić wtedy, gdy nowa wersja urządzenia, dostaje możliwość współpracy z otoczeniem starej wersji. Czyli gry z Xbox 360 ogólnie nie są kompatybilne z konsolą One, jednak istnieją już pewne wyjątki i w niektóre tytuły z wersji 360, pogramy na One. Jest to spowodowane właśnie "backwards compatibility". Microsoft co rusz dodaje gry z konsoli 360, na listę tytułów dostępnych na Xbox One, w ramach kompatybilności wstecznej.

Tak jak w przypadku innych gier, które doświadczyły kompatybilności wstecznej, jeśli posiadasz fizyczną kopię, to wystarczy, że wsadzisz ją do odtwarzacza Xbox One i będzie ona działać. Jeśli posiadasz cyfrową wersję produkcji to automatycznie pojawi się na konsoli XBO jako dostępna do pobrania.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox One

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy