Reklama

Xbox One: Czy gry z X360 cieszą się dużą popularnością?

Czy zastanawialiście się, jak wiele czasu posiadacze nowej konsoli giganta z Redmond poświęcają na grę w tytuły z poprzedniej generacji?

Z badań przeprowadzonych na osobach zalogowanych do usługi Xbox Live wynika, że stare hity mają niewielu fanów. A jeśli już ktoś gra na XBO w tytuły z X360, najpewniej jest to Call of Duty: Black Ops, Rayman Origins lub Skate 3.

Taki zaś Red Dead Redemption zajmuje dopiero dziesiąte miejsce. Wyniki badań przeprowadzonych przez serwis Ars Technica między 26 września 2016 a 12 lutego 2017 potwierdziły słowa szefa marketingu Sony, Jima Ryana, który ostatnio pytał w kontekście braku wstecznej kompatybilności na PS4.

Dlaczego ktoś w ogóle chciałby grać w starocie? Cóż, wygląda na to, że Jim wiedział, o czym mówi, deklarując, że dużo ludzi prosi o wsteczną kompatybilmność, ale niemal nikt z niej nie korzysta. Według Ars Technica sytuacja w przypadku Xboksa One wygląda tak:

Reklama

Przyznacie chyba, że zaledwie 1,5% (bo taki odsetek korzystał ze wstecznej kompatybilności) to wartość śmieszna. Są to oczywiście tylko dane przybliżone, zebrane na podstawie tego, co robiły osoby zalogowane do Xbox Live, ale nie wydaje się, by proporcje były znacząco przekłamane.

A skoro już przy wstecznej kompatybilności jesteśmy, oto lista najpopularniejszych tytułów z X360 odpalanych na XBO:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje