Reklama

Xbox Mercury - wyciekły zdjęcia prezentujące odświeżony sklep Xbox

​Też macie dość starej wersji Sklepu Xbox na Windowsa? W takim razie mamy dobre wieści, bo nadchodzą zmiany.

W ubiegłym tygodniu użytkownicy Xbox Inside odkryli nową aplikację o prostej nazwie Mercury, która pokazywała się na ich konsolach Xbox One, chociaż wydawało się, że używanie jej nie jest możliwe.

Tymczasem okazuje się, że ich odkrycie może być bardziej istotne niż się wydaje, bo najpewniej chodzi o nową wersję sklepu Xbox Store, z nowocześniejszym designem i opartą o nową architekturę.

Dziś rosyjski użytkownik Twittera o nicku Community poinformował, że postanowił lepiej zbadać sprawą i zainstalował aplikację na PC, przy okazji dzieląc się z nami zdjęciami.

Reklama

Pokazują one kompletnie odświeżony interfejs Sklepu Xbox na Windows 10 z elementami Fluent Design podobnymi do tych w nowej aplikacji Xbox udostępnionej w ubiegłym roku.

Co więcej, Aggiornamenti Lumia zdradziło kilka dodatkowych szczegółów, ujawniając, że aplikacja w sekcji About nazywana jest po prostu Microsoft Store, ale na ten moment można z jej pomocą jedynie wyszukiwać i instalować gry Xbox. Dziś pojawił zaś się filmik prezentujący nowy interfejs.

Wszystko wskazuje więc na to, że faktycznie jest to nowa wersja Sklepu Xbox, która może w końcu skończyć problemy użytkowników z kupowaniem gier Xbox z poziomu PC (co było delikatnie mówiąc bardzo irytujące), zapowiadana przez Phila Spencera już w listopadzie 2018 roku.

A jako że latem ubiegłego roku Microsoft zaprezentował nową aplikację Xbox, która zawierała funkcjonalności społecznościowe i dostęp do Xbox Game Pass, to można się spodziewać, że w najbliższej przyszłości użytkownicy PC chcąc doświadczyć gier na Xboxa będą korzystać z dwóch osobnych aplikacji.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko czekać na oficjalną zapowiedź nowych opcji, która nie powinna być bardzo odległa, biorąc pod uwagę, że nowa wersja sklepu wygląda na ukończoną - może dowiemy się czegoś podczas kolejnego eventu Xbox 20/20?

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy