Reklama

Xbox Game Pass: Microsoft zdradza, jaką popularnością cieszy się usługa w Polsce

​Microsoft Polska podzielił się ciekawymi statystykami dotyczącymi popularności Xbox Game Pass w Polsce.

Z opublikowanych danych wynika, że platforma cieszy się w naszym kraju dużą popularnością i 66% graczy opłaca abonament (badanie przeprowadzono na grupie 2 tysięcy ankietowanych w wieku 16-40 lat). Z subskrypcji rozgrywkowych korzysta natomiast 95% odbiorców. Oprócz tego 87% badanych używa usługi co najmniej raz w tygodniu.

Reklama

Jeśli chodzi o gatunek to najpopularniejszymi grami są pierwszoosobowe strzelanki oraz przygodówki. Warto wspomnieć, że pojawiły się plotki, jakoby Xbox Game Pass miał w przyszłości trafić na Steam. Niestety, nie wiemy, na jakim etapie są rozmowy ani czy gigant z Redmond jest zainteresowany ofertą sklepu. Phil Spencer, szef marki Xbox, przyznał kiedyś, że Microsoft chcąiałby przenieść usługę na wiele platform i niegdyś spekulowano, że Xbox Game Pass zostanie udostępniony na Nintendo Switch, a nawet PlayStation.

Podobno to Valve ma zależeć na tym, by flagowa usługa Microsoftu trafiła do popularnego sklepu z grami. Xbox Game Pass dla nowych użytkowników jest dostępny za 4 złote na pierwsze 30 dni, z kolei później naliczana jest opłata w wysokości 39 złotych miesięcznie. Za Ultimate zapłacimy 54 zł miesięcznie i oprócz standardowych funkcji zapewnia on ekskluzywne zniżki dla członków, w tym oferty na wyłączność oraz szereg dodatkowych bonusów od partnerów Microsoftu.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Xbox Game Pass

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje