Reklama

Xbox Game Pass ma już 25-30 mln użytkowników?

​Jeśli to prawda, to władze Microsoftu i zespoły odpowiedzialne za koncepcję Xbox Game Passa mogą zacierać ręce i otwierać szampany. Usługa byłaby bezdyskusyjnie strzałem w dziesiątkę. Ostatnie doniesienia mówią nawet o 30 milionach zarejestrowanych użytkowników.

Co ważne podkreślenia - na początku tego roku liczba kont przekraczała trochę ponad 18 milionów. Minęło parę miesięcy, po drodze mieliśmy E3 i wiele zapowiedzi gier zmierzających do subskrypcji już w dniu premiery.

Końcówkę roku Microsoft zamyka z minimum 7 milionami dodatkowych użytkowników. A najgorętszy - przedświąteczny okres roku - jeszcze przed korporacją. Informacja pochodzi od Jeza CordenaWindows Central.

Wspomniał o tym podczas programu Xbox Two Podcast i choć wymiana zdań między prowadzącymi przypominała licytację, to ostatecznie Jez stwierdził, że aktualny wynikowi bliżej jest do 30 niż 20 milionów.

Reklama

Microsoft na razie nie pochwalił się aktualnymi wynikami sprzedaży subskrypcji, ale wspomniane wyżej liczby pokrywają się z tym, o czym rozmawiali CEO Take-Two Strauss Zelnick i szef Xboxa Phil Spencer. Spencer wskazywał, że ostatni, oficjalny raport mówił o 18 milionach, na co Zelnick odpowiedział, że aktualna grupa subskrybentów jest już dużo liczniejsza.

Na ten moment oficjalne ogłoszenie Microsoftu brzmi: Xbox Game Pass ma ponad 18 milionów użytkowników. Nie znamy zatem dokładnej liczby, a estymowane 25-30 milionów oznaczałoby wzrost o około 40-70%9 miesięcy. Biorąc pod uwagę, że od stycznia 2021 wiele się wydarzyło - Microsoft przejął Bethesdę, świetnie wypadł podczas E3 i rozwija usługę Xbox Game Pass for Cloud, o której pisaliśmy niedawno - wszystko jest prawdopodobne.

Pewną wskazówką odnośnie do trendu niech będzie też to, że Microsoft planuje wydać nieco mocniejszą konsolę niż Xbox Series S. Władze zauważyły bowiem, że główną grupę klientów decydujących się na subskrypcje są posiadacze słabszej wersji konsoli.

I zastanawia tylko łączna liczba sprzedanych konsol do października 2021 - 7.06 miliona.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje