Reklama

Xbox Game Pass: Cyberpunk 2077 udostępniony za darmo?

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, co może oznaczać pojawienie się fragmentu rozgrywki z Cyberpunk 2077 w najnowszej reklamie Microsoftu. Wygląda na to, że jedna z teorii została właśnie obalona. CDP oficjalnie zaprzeczył, że tytuł trafi do Game Passa.

Microsoft ostatnio pokazał, że potrafi działać jak dobrze naoliwiona machina. Listopad jest zdecydowanie dobrym miesiącem dla wszystkich posiadaczy konsoli Xbox, a dzięki uruchomieniu chmury także dla wszystkich, którzy mają wykupiony odpowiedni abonament.

Xbox świadomy swoich przewag, opublikował niedawno reklamę nowej usługi. Jeden z użytkowników Reddita zauważył, że przez kilka sekund widać na niej fragment trailera Cyberpunk 2077.

To uruchomiło falę spekulacji dotyczących tego, czy CP2077 trafi niebawem do Game Passa. Druga teoria pozwalała sądzić, że dzięki chmurze będziemy mogli zagrać w next-genowego Cyberpunk 2077. Wygląda na to, że ta druga jest bardziej prawdopodobna.

Reklama

Andy Robinson z videogameschronicle.com opublikował tweet, w którym spekuluje na temat pojawienia się tytułu w Game Pass. Odpowiedział na niego Radek z CDP, który zapewnił, że gra nie będzie dostępna w ramach subskrypcji.

Wyszła z tego przedziwna sytuacja, gdzie w reklamie Xbox Cloud Gamingu, która to usługa dostępna jest tylko dla posiadaczy Xbox Game Pass, wykorzystana została gra, co do której Microsoft nie ma żadnych planów. Chyba że są chęci, ale nie ma woli z drugiej strony. W obliczu pojawienia się przyszłorocznej next-genowej łatki jest to całkiem zrozumiałe. CDP z pewnością liczy na spore, dodatkowe zainteresowanie swoją grą.

Jest jeszcze jedna możliwość. Na razie nie ma planów na pojawienie się CP2077 w subskrypcji. W obliczu wszystkich problemów, z jakimi jeszcze boryka się gra i zapowiedzianą łatką, mającą je rozwiązać, dodanie gry do biblioteki, gdzie mnóstwo graczy zapoznałoby się z jej... niezbyt udaną wersją, byłoby bardzo złą - choćby z uwagi na PR - decyzją.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje