Xbox Game Pass będzie droższy - to już potwierdzone przez Microsoft

Na początku września Microsoft ogłosił, że podnosi ceny usługi Game Pass oraz Game Pass Ultimate na niemal wszystkich rynkach. Wygląda na to, że nie będzie to jedyna podwyżka cen tych usług w najbliższym czasie.

Ceny Game Pass oraz Game Pass Ultimate rosną na każdym rynku oprócz Stanów Zjednoczonych, Japonii, Chile, Brazylii oraz Kolumbii i zanosi się na to, że nie będzie to jedyna podwyżka cen tych usług w najbliższym czasie. Można to odczytać z jednej z wypowiedzi Phila Spencera, który w niedawnym wywiadzie dla japońskiego Game Watch powiedział, że jego zdaniem nieuniknione są kolejne wzrosty cen w przyszłości. Jednak zdaniem Spencera, Microsoft nadal będzie się koncentrował na zapewnieniu odpowiedniego poziou usługi, dopasowanego do wysokości cen.

Reklama

Wypowiedź Spencera wywołała na nowo dyskusję na temat tego jakie są czynniki, które stoją za podobnymi decyzjami. Poprzednia podwyżka, sprzed trzech miesięcy, jest postrzegana jako niezbędna odpowiedź na warunki ekonomiczne, natomiast inni oczywiście zaczęli wyrażać w pełni uzasadnione obawy o swoje budżety.

Trzeba przy tym pamiętać, że Microsoft zwykle stara się też oferować niższe ceny przy okazji różnych promocji, które mają ściągnąć do Game Passa nowych użytkowników, choć ostatnio zlikwidowano bardzo popularną promocję, z pierwszym miesiącem za jednego dolara. Pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce pojawi się coś podobnego, niezależnie od tego czy ceny faktycznie znowu wzrosną czy nie. A w przypadku samych cen, miejmy nadzieję, że na kolejne podwyżki poczekamy jak najdłużej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Xbox Game Pass
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy