Reklama

Xbox Cloud Gaming dołącza do Game Pass Ultimate na PC i urządzeniach mobilnych

​Usługa Xbox Game Pass Ultimate była już dość mocno "dopakowana" zawartością (100+ gier z Game Passa, EA Play, granie w chmurze na Androidzie, Xbox Live Gold), a teraz postanowiono dołożyć do niej kolejną cegiełkę.

Obecni oraz przyszli subskrybenci w ramach GPU będą mieli (a w zasadzie obecni już mają) dostęp także do Xbox Cloud Gaming na PC, czyli usługi pozwalającej na streamowanie gier prosto z przeglądarki.

Grać w chmurze można na PC i urządzeniach mobilnych

Jeśli ktoś nie wie, czym jest Xbox Game Pass Ultimate, odsyłamy do naszego szczegółowego artykułu na ten temat. W dużym skrócie, jest to usługa subskrypcyjna, która dotąd pozwalała pobierać na swój dysk gry z obszernego katalogu, a w przypadku Androida także grać w nie w chmurze.

Reklama

Catherine Gluckstein z Microsoftu potwierdziła, że właśnie postanowiono rozszerzyć ją także o usługę Xbox Cloud Gaming. W praktyce oznacza to, że we wszystkie gry z oferty Cloud Gaming można grać bez instalowania ich na swoim dysku na PC (pod adresem Xbox.com/play) oraz Androidzie i iOS-ie. Jest tylko potrzebne dobre połączenie z Internetem.

Xbox wspiera oficjalnie przeglądarki Edge, Safari i Chrome - my wypróbowaliśmy usługę na Operze i działała dobrze, więc użytkownicy innych przeglądarek też nie powinni natrafić na problemy. Do gry niezbędny jest ponadto kontroler.

Xbox Cloud Gaming ma działać lepiej dzięki nowym konsolom

Przy okazji tego ogłoszenia, Microsoft podzielił się także jeszcze jedną dobrą wiadomością. Otóż usługa Xbox Cloud Gaming będzie wykorzystywać od teraz specjalnie zmodyfikowane wersje konsol Xbox Series X, w celu zwiększenia wydajności streamingu.

Ma być lepiej i płynniej - firma obiecuje krótsze czasy ładowania i większą ilość FPS-ów (maksymalnie 60FPS w rozdzielczości 1080p). Usługa ma być cały czas rozwijana i ulepszana, aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze doświadczenia.

Co sądzicie o tym kroku Microsoftu? Jesteście subskrybentami Game Passa Ultimate i planujecie korzystać z możliwości streamingu gier na PC? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje