Xbox 720: Pecetowa architektura i rezygnacja z MSP?

The Verge i OXM dostarczają nowych plotek dotyczących nowej konsoli Microsoftu.

Po pierwsze - mamy kolejną wskazówkę, że następny Xbox ma być oparty na architekturze sprzętu podobnej do pecetów. Po drugie, ciekawsza - możliwe, że Microsoft zrezygnuje z punktów MSP, służących za walutę w serwisie Xbox Live. Redaktorzy OXM zanurkowali w gąszczu ogłoszeń pracy w Microsofcie i natrafili na anons poszukujący specjalisty od bezpieczeństwa oprogramowania.

W wymaganiach znajdziemy m.in. doświadczenie w pracy z architekturą ARM i X86. W tytule ogłoszenia pojawia się nazwa Xbox Live. Gdzie indziej Microsoft szuka weryfikatora projektu sprzętu, od którego wymaga się "głębokiego rozumienia współczesnej architektury PC". Mamy więc kolejną sugestię, że nowy Xbox faktycznie będzie bardziej przypominał PC, niż poprzednik.

The Verge z kolei donosi, że Microsoft planuje zrezygnować z punktów MSP na rzecz fizycznych kuponów do nabycia w sklepie oraz płatności gotówką przez sieć, co było już widoczne w Windows 8. Gdyby plotka się sprawdziła, byłby to krok rozsądny - przeliczanie gotówki na punkty czy wydawanie na zakupy większej kwoty z późniejszym niewykorzystaniem części MSP nie miało sensu.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy