Xbox 720: Nie będzie mechanizmu "always online"?

Największą niewiadomą, co do next-genowego Xboksa jest kwestia tzw. "always online" - według niedawnych doniesień, konsola ma wymagać stałego połączenia z internetem nawet w czasie zabawy, także w trybach "singlowych".

Jeśli jednak wierzyć mailowi wysłanemu do jednego z pracownikówMicrosoftu, gracze nie mają się czego obawiać - sprzęt ma działać także w trybie offline. Serwis Ars Technica dotarł do treści firmowego maila wysłanego do zatrudnionego na cały etat pracownika Microsoftu pracującego nad nowym Xboksem. Wynika z niego, że konsola pozwoli na zabawę bez potrzeby bycia podłączonym przez cały czas do internetu.

"Durango jest zaprojektowany tak, by dostarczyć przyszłość rozrywki, ale został stworzony w taki sposób, by tolerować stan dzisiejszych łącz internetowych. Istnieje wiele sytuacji, w których użytkownicy oczekują, by konsola działała bez połączenia z siecią i powinna po prostu funkcjonować bez względu na status łącza. Chodzi o takie opcje, jak odtwarzanie płyt BluRay, oglądanie telewizji i oczywiście granie w produkcje dla pojedynczego gracza" - czytamy w wiadomości.

Co o tym sądzicie? Zadowala was taki obrót spraw?

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: Xbox 720 | Microsoft | Durango

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy