Reklama

Wznowiono zdjęcia na planie serialu Wiedźmin

​Po dłuższym opóźnieniu spowodowanym koronawirusem, na plan zdjęciowy wrócili aktorzy i twórcy drugiego sezonu serialu "Wiedźmin" dla platformy Netflix. Premiera jeszcze w tym roku - co początkowo zakładano - nie wchodzi już w grę i pozostaje mieć nadzieję, że uda się jeszcze w 2021 r.

"Trzy minuty do startu, zapłonu i odlotu rakiety pod nazwą drugie podejście do drugiego sezonu Wiedźmina" - napisał wczoraj na Instagramie Stephen Surjik, reżyser dwóch pierwszych odcinków nadchodzącej serii. "Wszyscy są ostrożni, ale morale jest wysokie" - dodał filmowiec.

Na zdjęciach z planu faktycznie można zobaczyć, że obostrzenia związane z koronawirusem są dość spore. Pracownicy noszą na planie nie tylko maseczki, lecz także przyłbice. Zachowują również odpowiedni dystans. Ciekawe, jak przełoży się to na sceny, które wymagają większego zbliżenia.

Reklama

Wydaje się, że prace wznowiono nieco przed harmonogramem, ponieważ w czerwcu tego roku w wiadomości na Twitterze podawano, że zespół "spotka się ponownie na planie 17 sierpnia". Prace ruszyły ponownie w studiu w Wielkiej Brytanii - w Arborfield Studios, popularnym wśród twórców.

Na początku czerwca brytyjski Instytut Filmowy oraz Brytyjska Komisja Filmowa doszły do porozumienia na temat obostrzeń, które trzeba wprowadzić, by móc bezpiecznie wrócić do pracy. To właśnie otworzyło drogę do wznowienia ujęć w UK, ale trzeba było poczekać na pozwolenia.

Mowa o specjalnym szkoleniu na temat BHP w czasie zarazy, odpowiednim dystansowaniu pracowników i testach temperatury ciała. Zestaw propozycji zatwierdzić musiała jeszcze cała masa urzędników: Departament Kultury, Mediów i Sportu, a także odpowiedniki Sanepidu i Inspekcji Pracy.

Z innych wieści na temat serialu: nad efektami specjalnymi pracuje podobno samo Industrial Light and Magic, odpowiedzialne za "Gwiezdne wojny". W drugim sezonie nie będzie też podziału na różne linie czasowe, co było często krytykowane w pierwszej serii. Powstaje też osobny serial animowany.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama