Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wzmianki o Red Dead Redemption 2 na PC znalezione w aplikacji mobilnej

​Red Dead Redemption 2 jest obecnie dostępne tylko na PS4 oraz Xbox One, lecz zwolennicy komputerów osobistych mają nadzieję, że produkcja prędzej czy później pojawi się także na PC. Coraz więcej wskazuje na to, że tak się właśnie stanie - najnowsze wskazówki dostarcza aplikacja mobilna.

Serwis Rockstar Intel bardzo dokładnie przyjrzał się programowi w wersji Android. Wewnątrz kodu znaleziono kilka bardzo interesujących linii, zawierających frazy kluczowe nie tylko dla miłośników grania na pecetach, ale także na sprzęcie przeznaczonym do rzeczywistości wirtualnej.

Reklama

Linia "PARAM_companionAutoConnectIpPC" odpowiada najpewniej za łączenie aplikacji mobilnej z komputerami osobistymi, aby wyświetlić na urządzeniu mobilnym odpowiednie statystyki postaci oraz mapę, zgodną z naszymi postępami na komputerze.

Przypomnijmy: Red Dead Redemption 2 Official Companion App w czasie rzeczywistym przekazuje na urządzenie mobilne szereg mniej lub bardziej przydatnych informacji, takich jak choćby mapa, na której możemy następnie umieścić znaczniki w dowolnym miejscu.

Inne informacje, jakie znajdują się w aplikacji, to między innymi podstawowe statystyki naszego głównego bohatera, Arthura Morgana. Do tego otrzymujemy także podgląd na inne elementy interfejsu. Najciekawsza jest zapewne możliwość czytania pamiętnika prowadzonego przez Morgana, aktualizowanego wraz z postępami w fabule.

Mobilna aplikacja wyświetla także przeróżne statystyki gromadzone w ramach Social Club, pozwali znaleźć pomoc w cyfrowej instrukcji użytkownika, a także kupić oficjalny poradnik Red Dead Redemption 2 od wydawnictwa Piggyback.

Wszystko to na razie dostępne tylko na PS4 oraz Xbox One, ale - jak pokazuje ta, oraz inne znalezione w kodzie linie - przygotowana przez Rockstar aplikacja już teraz jest przygotowana do współdziałania także z komputerami osobistymi, jeśli - lub gdy - Red Dead Redemption 2 już się na nich ukaże.

Jest też kompletna lista opcji graficznych, co wydaje się sugerować, że w przypadku PC aplikacja mobilna zostanie rozszerzona o możliwość modyfikowania opcji bez potrzeby przechodzenia do menu na komputerze.

Tymczasem linia "PARAM_Oculus" wydaje się wskazywać na to, że popularny western może w przyszłości doczekać się nie tylko konwersji na PC, ale także obsługi na sprzęcie rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift. Do tego potrzebny będzie oczywiście port na komputery osobiste.

Dowiedz się więcej na temat: Red Dead Redemption 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje