Reklama

Wyniki sprzedaży nowych gier Take-Two

Zastanawiacie się, jak radzą sobie tytuły jednego z największych wydawnictw na świecie? Poniżej szczegółowe info o takich produkcjach, jak GTA V, Mafia III czy Civilization VI.

W raptem trzy miesiące sprzedano 5 milionów egzemplarzy GTA V, co daje łącznie... 80 milionów kopii! Co zresztą dziwić nie powinno, bo tytuł Rockstara nie chce ustąpić ani ze steamowego top 10, ani z list w Wielkiej Brytanii. W dodatku tytuł wciąż jest rozwijany przez ambitnych modderów.

Strauss Zelnick z Take-Two oświadczył, że ponad trzy lata po premierze gra Rockstara wciąż "przekracza oczekiwania" (jak twierdzi, spory wpływ na sukcesywnie śrubowany wynik ma rosnąca liczba użytkowników konsol nowej generacji). Jak dodał, to wcale nie koniec aktualizacji do GTA Online, w którym gracze rokrocznie pozostawiają coraz większe sumy.

Reklama

Zelnick twierdzi ponadto, iż w kolejnym roku podatkowym (tj. od kwietnia 2018 do marca 2019) zagramy w "bardzo ceniony tytuł wchodzący w skład jednej z największych marek 2K". Co miał na myśli, trudno wyrokować, ale istnienie Borderlands 3 jest tajemnicą poliszynela. Z pozostałych wieści:

  • Red Dead Redemption 2 ukaże się później, niż pierwotnie zakładano,
  • NBA 2K17 to najlepiej sprzedająca się sportówka w historii Take-Two (do sklepów trafiło ponad 8 milionów egzemplarzy!),
  • Civilization VI rozeszła się w nakładzie niemal 2 milionów kopii, co daje jej tytuł najszybciej sprzedającej się gry w historii marki,
  • WWE 2K17 ma na koncie 3 miliony sprzedanych kopii,
  • A Mafię III mimo chłodnego przyjęcia prasy kupiło ponad 5 milionów graczy.

W efekcie wpływy Take-Two wyniosły 1,78 mld dolarów (rok wcześniej: 1,41 mld). Największe wzrosty odnotowała sprzedaż cyfrowa, która (uwzględniając zbyt DLC i mikrotransakcje) odpowiada za 26% dochodów firmy. (W przypadku GTA V Zelnick twierdzi, iż 75% sprzedanych egzemplarzy to wersje fizyczne, a 25% - cyfrowe).

Nie dziwi zatem, że mimo opóźnienia RDR-a 2 kurs akcji Take-Two Interactive znacząco wzrósł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama