Reklama

Wymienne panele boczne na PS5 jednak w sprzedaży?

​Myśleliśmy, że Sony już na dobre zajęło się kwestią firmy CustomizeMyPlates.com, planującą produkcją i sprzedaż wymiennych paneli bocznych dla PlayStation 5. Prawnicy japońskiej korporacji wymusili nie tylko zmianę nazwy działalności, ale także - wkrótce później - anulowanie zamówień.

Najpierw PlateStation5.com zostało bowiem zmuszone do zmiany nazwy i domeny na CustomizeMyPlates.com. Powodem decyzji jest najwyraźniej skarga złożona przez samo Sony, który obawiało się, że nazwa PlateStation jest zbyt bliska PlayStation i może wprowadzać ludzi w błąd.

Wkrótce nadszedł czas na gorsze wieści. CustomizeMyPlates.com poinformowało, że jest zmuszone anulować wszystkie zamówienia i zwrócić pieniądze kupującym. Jak można się domyślać, przyczyną są dalsze groźby prawne ze strony Sony, które - najpewniej - nie chce konkurencji w osłonach na PS5.

Reklama

Wydawało się, że na tym sprawa się zakończy. Wtem! Okazuje się, że panele musiały cieszyć się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ firma z Wielkiej Brytanii powraca do tematu raz jeszcze, tym razem za pośrednictwem społecznościowej zbiórki pieniędzy w serwisie Gofundme. Ryzykowne.

Dlaczego? Ponieważ przedstawiciele firmy otwarcie przyznają, że kwestie prawne z Sony najwyraźniej pozostają bez zmian i mowa wyłącznie o jakiejś petycji, która miałaby przekonać producenta PlayStation 5 do zmiany zdania. Kampania na Gofundme ma także zniechęcić prawników z Japonii.

"Moim zdaniem Sony nie będzie w stanie tego kontrolować. Powstaną dziesiątki firm produkujących takie panele i Sony nie będzie w stanie ich zatrzymać" - komentuje anonimowy przedsiębiorca zajmując się produkcją gadżetów do konsol, dla serwisu VGC. Ciekawe, w jakiej firmie pracuje.

"Jeśli weźmiemy kontroler, Sony może blokować zewnętrzne firmy aktualizacjami oprogramowania i tak dalej, ale boczne panele? W dłuższej perspektywie czasu nie mogą nic zrobić. Sony nie może powstrzymać ludzi przed produkcją kawałków plastiku pasujących przypadkiem na konsolę" - dodał.

Dowiedz się więcej na temat: PS5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje