Wymagania sprzętowe Microsoft Flight Simulator nie przerażają
Twórcy symulatora lotu Microsoft Flight Simulator opublikowali wymagania sprzętowe dla swojej produkcji na PC. Ten nie są szczególnie przerażające, jak na tytuł mający symulować całą planetę ziemską, z większością najważniejszych budowli włącznie. Potrzebny za to będzie mocny internet.
Minimalne wymagania sprzętowe:
- System operacyjny: Windows 10
- Procesor: Ryzen 3 1200 lub Intel i5-4460
- Karta graficzna: Radeon RX 570 2 GB lub GTX 770 2 GB
- RAM: 8 GB
- HDD: 150 GB wolnego miejsca
- Internet: 6 Mbps
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
- System operacyjny: Windows 10
- Procesor: Ryzen 5 1500X lub Intel i5-8400
- Karta graficzna: Radeon RX 590 4 GB lub GTX 970 4 GB
- RAM: 16 GB
- HDD: 150 GB wolnego miejsca
- Internet: 20 Mbps
"Idealne" wymagania sprzętowe:
- System operacyjny: Windows 10
- Procesor: Ryzen 7 Pro 2700X lub Intel i7-9800X
- Karta graficzna: Radeon VII 8 GB lub RTX 2080 8 GB
- RAM: 32 GB
- HDD: 150 GB wolnego miejsca
- Internet: 50 Mbps
W przeszłości wiele mówiło się o możliwościach, jakie w grach wideo zaoferują serwery "w chmurze" i wydaje się, że dopiero MFS20 będzie pierwszą produkcją, który wykorzysta ogromne możliwości obliczeniowe w interesujący sposób, który faktycznie wpłynie korzystnie na rozgrywkę.
To właśnie dzięki rozbudowanej architekturze serwerów na całym świecie Microsoft może zaoferować wierną symulację całego świata, z wszystkimi miastami, a także najważniejszymi punktami charakterystycznymi z całego globu, realną porą dnia czy aktualną pogodą.
Stąd właśnie stosunkowo stonowane wymagania sprzętowe, lecz konieczność posiadania mocnego łącza internetowego. Można bezpiecznie zakładać, że większość informacji na temat otoczenia będzie strumieniowana "na żywo", właśnie na bazie tego, gdzie aktualnie znajduje się nasz samolot.
To przekłada się na dwa miliony miast, 45 tysięcy lotnisk, a także każdą drogę i każdą górę na naszej planecie. Możliwe będzie więc latanie według zasad VFR, czyli bez cyfrowych przyrządów nawigacyjnych, bazując tylko i wyłącznie na rozpoznawaniu charakterystycznych punktów na ziemi.