Wyjątkowa akcja w World of Warcraft. Blizzard wesprze Ukrainę potężną kwotą

W okresie wakacyjnym fani World of Warcraft i WoW: Classic otrzymali ciekawą możliwość pośredniego wsparcia związanego z pomocą humanitarną na Ukrainie w obliczu trwającej tam wojny. W grze pojawił się specjalny Pet Pack dla Ukrainy, którego dochód ze wsparcia przekazany został w całości na rzecz organizacji BlueCheck.

Specjalna kampania w World of Warcraft. Ukraina otrzymuje wsparcie finansowe

W ramach Pet Packa fani mogli nabyć lojalnych towarzyszy przygody w postaci dwóch zwierzaków: Sunny i Flurky. Pupile celowo zaprojektowano w kolorystyce flagi Ukrainy, by bezpośrednio zademonstrować graczom, że zakup tych bohaterów będzie miało charytatywny wymiar.

Za pośrednictwem oficjalnego bloga Blizzard poinformował, że udało się już zebrać ponad 1,5 miliona dolarów na cele charytatywne. Takie właśnie środki trafiły na konto podmiotów partnerskich organizacji BlueCheck. Mowa m.in. o Ukraine Assistance Organization, Project Vitory, LVIV INSO, Voices of Children, Starenki czy Cash for Refugees.

Reklama

Nie tylko Blizzard. Polscy producenci również wspierali

Doskonale pamiętamy, że w momencie wybuchu wojny za naszymi wschodnimi granicami, wsparcie Ukrainie udzieliły także rodzimi producenci. 11 bit studios ogłosiło, że przez tydzień wszystkie dochody ze sprzedaży popularnej gry This War of Mine trafią na rzecz Ukraińskiego Czerwonego Krzyża.

Z kolei CD Projekt RED, czyli największy w Polsce producent gier wideo również wsparł Ukrainę w obliczu inwazji wojsk Putina. Twórcy Wiedźmina i Cyberpunka 2077 przekazali na Polską Akcję Humanitarną środki w wysokości 1 miliona złotych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: World of Warcraft | Blizzard Entertainment
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama