Wydarzenie online zastępujące E3 2020 odwołane

​Kiedy okazało się, że tegoroczna edycja targów się nie odbędzie z powodu pandemii koronawirusa, jej organizatorzy zapowiedzieli jednak specjalne wydarzenie online.

E3 było jedną z pierwszych imprez masowych odwołanych z powodu globalnej pandemii koronawirusa, chociaż było zaplanowane dopiero na czerwiec, co zasmuciło wielu graczy z całego świata, bo co roku wydarzenie to jest dla nas prawdziwym świętem. Oczywiście bezpieczeństwo przede wszystkim, nic więc dziwnego, że organizatorzy nie chcieli ryzykować, ale liczyliśmy chociaż na to, że dotrzymują słowa i zorganizują nam “zastępstwo" online.

Tymczasem okazuje się, że o E3 online również możemy zapomnieć, bo Entertainment Software Association poinformowało właśnie, że rezygnuje z sieciowego wydarzenia, które miało zastąpić tradycyjne wystąpienia producentów. Jak stwierdził jeden z przedstawicieli organizacji podczas wywiadu dla PC Gamer: - Biorąc pod uwagę zamieszanie wywołane przez pandemię choroby COVID-19, nie będziemy prezentować internetowego wydarzenia E3 2020 w czerwcu tego roku.

Reklama

Co prawda ESA chce w zamian pracować z każdym wystawcą indywidualnie, by promować i pokazywać kolejne zapowiedzi na www.E3expo.com w najbliższych miesiącach, ale raczej nie o to chodziło. Tak czy inaczej, musi nam wystarczyć zapewnienie, że cała sytuacja mobilizuje ich do jeszcze cięższej pracy, czego efektem ma być przyszłoroczna edycja targów, zaplanowana na dni 15-17 czerwca, zupełnie przemodelowana i lepsza niż kiedykolwiek wcześniej. Co to znaczy? Tego dowiedzieć mamy się od Entertainment Software Association w nadchodzących miesiącach.

Warto jednak zaznaczyć, że tak naprawę nie zostajemy z niczym, bo wielu wydawców już zapowiedziało samodzielne wydarzenia online, na których podzielą się z nami tym, co planowali na E3. Wystarczy tylko wspomnieć o Ubisofcie czy Microsofcie - ten drugi podczas swojej konferencji sieciowej zaprezentować ma wszystkim swoją nadchodzącą konsolę, czyli Xboxa Series X (a jego konkurent, czyli Sony i tak nie planował obecności w Las Vegas).

Co prawda będziemy nieco stratni o Bethesdę, która miała być na E3, gdzie spodziewaliśmy się prezentacji The Elder Scrolls VI, a zapowiedziała, że nie planuje eventu online, ale co się odwlecze, to nie uciecze.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy