Reklama

Wydane w czerwcu Disintegration zamknie serwery w listopadzie

​Sieciowa strzelanka Disintegration nie podbiła serc graczy. Produkcja studia V1 Interactive, założonego przez jednego z twórców cyklu Halo, debiutowała w połowie czerwca, a wczoraj ogłoszono, że serwery zostaną wyłączone już w listopadzie tego roku, zaledwie pięć miesięcy później.

"Podjęliśmy trudną decyzję o usunięciu trybów wieloosobowych Disintegration na wszystkich platformach sprzętowych. Odbędzie się to fazami, zaczynając dzisiaj, od wbudowanego sklepu. Proces zakończy się 17 listopada, pełnym usunięciem multiplayer" - napisano na stronie gry.

Kampania fabularna pozostanie dostępna bez przeszkód. "Choć nasi graczy wykazali zainteresowanie kampanią, produkcja miała niestety problemy ze zbudowaniem znaczącej grupy odbiorców, by zaoferować komfortowe potyczki wieloosobowe" - dodają twórcy ze studia V1 Interactive.

Disintegration wydano 16 czerwca na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PS4. Akcja toczy się w przyszłości, na Ziemi dotkniętej zmianami klimatycznymi, przeludnieniem, niedoborami żywności oraz globalną pandemią, które postawiły ludzkość na krawędzi wymarcia. Realistycznie.

Reklama

Naukowcy podjęli środki za pomocą których ludzki mózg można było usunąć i chirurgicznie zamknąć w robotycznej zbroi; proces ten znany jest jako Integracja. Miało to być tymczasowe rozwiązanie wobec nieuniknionego kryzysu. Jak można się domyślać, proces stał się dość permanentny.

Gracz wciela się w Romera, bohatera poddanego Integracji. Misją jest poprowadzenie małej grupy banitów - ludzi, którzy zdecydowali się walczyć i przetrwać - w stronę lepszej przyszłości. Romer i ruch oporu mają nadzieję nie tylko na uchronienie bliskich, ale również na ponowne stanie się ludźmi.

Brzmi ciekawie, ale kampania była dość nudna, a misje bazowały na mapach z trybu sieciowego, co nigdy nie jest dobrym pomysłem na ciekawą powieść fabularną. Również zmagania wieloosobowe w recenzjach opisywane były jako zbyt chaotyczne - gracz kierował małymi zespołami postaci.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje