Reklama

Wyczekiwani "Innowatorzy" Isaacsona już w polskich księgarniach

​Po bestsellerowej biografii Steve’a Jobsa Walter Isaacson prezentuje swoją kolejną książkę. "Innowatorzy" to ponad 700-stronicowa opowieść o ludziach, którzy wymyślili komputery i internet.

Dzieło Isaacsona jest nie tylko historią cyfrowej rewolucji, ale jedyną w swoim rodzaju lekcją, jak w rzeczywistości dochodzi do innowacji. Isaacson, który do tej pory koncentrował się na wybitnych jednostkach, tym razem skupia się na genialnych kolektywach - grupach wizjonerów, którzy w wyniku wymiany myśli i kreatywnej współpracy, byli w stanie zmienić świat. Teza "Innowatorów" brzmi: innowacja, która trwale odmienia oblicze rzeczywistości, to zazwyczaj efekt współdziałania wizjonerów i geniuszy, a bardzo rzadko - by nie rzecz: praktycznie nigdy - owoc ich samodzielnej pracy i starań.

Reklama

Pełną rozmachu opowieść Isaacson rozpoczyna od Ady Lovelace, córki George’a Byrona, która była pionierką programowania już w połowie XIX wieku. Następnie przechodzi do równie fascynujących postaci, którym zawdzięczamy życie w erze cyfrowej, takich jak Vannevar Bush, Alan Turing, John von Neuman, J.R.C. Licklider, Doug Engelbart, Robert Noyce, Bill Gates, Steve Wozniak, Steve Jobs, Tim Berners-Lee oraz Larry Page.

"Innowatorzy" to książka o życiu tych indywidualistów i o ich inspiracjach, a także o duchu pracy w zespole, który czyni genialnych wynalazców jeszcze bardziej kreatywnymi. Nie jest to jednak w żadnym razie przytłaczająca monografia - to pasjonująca narracja, która trzyma w napięciu i zaskakuje niczym dobry film. Walter Isaacson swoim niepodrabialnym pisarskim stylem zachwyca czytelnika i poszerza jego horyzonty, splatając w imponującą całość setki niezwykłych faktów, wydarzeń i postaci. Tę książkę po prostu trzeba przeczytać.

Dowiedz się więcej na temat: Innowatorzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje