Reklama

Wyciekły szczegóły dotyczące gogli VR Meta Quest 3

Szczegóły i design zapowiadanego od pewnego czasu gogli Meta Quest 3 pojawiły się online. Widać na nich pewne spore różnice w porównaniu do Meta Quest 2.

Najwięcej zainteresowania fanów wirtualnej rzeczywistości dostanie zapewne Meta Quest Pro, ale najnowsze przecieki sugerują, że jesteśmy też blisko premiery wersji 3. Dzięki nim, możemy zobaczyć, jakie zmiany nastąpiły od czasów, gdy gogle nazywane były jeszcze Oculus Quest 2. Co prawda macierzysta firma, Meta, boryka się aktualnie z pewnego rodzaju problemami finansowymi jeśli chodzi o funkcjonowanie działu odpowiedzialnego za wirtualną rzeczywistość, ale ich gogle zawsze były niezwykle popularne. Meta Quest oferują możliwość gry w VR bez konieczności podpinania ich do potężnych pecetów, a tym samym są niezłym wyborem dla nowicjuszy jeśli chodzi o tę formę spędzania czasu.

Reklama

Meta Quest 3 - co się zmieniło?

Najnowsze informacje pochodzą od youtubera Brada Lyncha, który wcześniej ujawniał już ważne szczegóły na temat Meta Quest Pro, które mają być droższą i bardziej rozbudowaną w funkcje wersją Questa. Natomiast Quest 3 to po prostu bezpośrednia kontynuacja linii Quest, następcy drugiej wersji, które mają oferować niższą cenę, ale i mniej funkcji, dopasowanych bardziej dla początkujących. Nie oznacza to jednak, że nowe gogle będą dokładnie takie same jak ostatnie Questy. Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest oczywiście design - w tym również zmiany w wyglądzie soczewek. Omówienie zmian znajdziecie na poniższym materiale wideo, zamieszczonym przez Lyncha:

Soczewki mają być bardziej cienkie i lżejsze niż w obecnej wersji, co ma przełożyć się na większy komfort podczas długich sesji grania. Cały headset jest mniejszy i zapewne również lżejszy. Bateria prawdopodobnie nadal jest umieszczona gdzieś w okolicy wizjera, więc gogle mogą mieć balans skierowany ku przodowi urządzenia. W przeciwieństwie do wersji drugiej, nowe gogle mają mieć szerszy zakres regulacji odległości pomiędzy soczewkami, co powinno umożliwić dopasowanie pod siebie gogli przez większą liczbę użytkowników.

Mocniejszy procesor

Urządzenie ma korzystać z procesora Snapdragon XR2 drugiej generacji, który nie został jeszcze nawet oficjalnie zapowiedziany przez producenta - ale można się domyślać, że będzie generował więcej mocy przy mniejszym apetycie na energię z baterii. Gogle natomiast nie będą posiadały żadnej funkcji śledzenia oczu czy twarzy (w przeciwieństwie do wersji Pro).

Meta Quest 3 powinny pojawić się na rynku w przyszłym roku, ciężko jednak określić na ten moment ile mogą kosztować. Powinny być jednak stosunkowo tanie, szczególnie mając wewnętrznego konkurenta w postaci wersji Pro. Póki co jednak pozostaje śledzić kolejne informacje na temat urządzenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy