Reklama

Wyciekły dane 1,2 miliona użytkowników platformy Origin!

​Cyberprzestępcy po raz kolejny wycelowali swoje działa w platformę cyfrowej dystrybucji Origin.

Grupa UGLegion poinformowała, że weszła w posiadanie danych związanych z ponad 1,2 mln kont użytkowników. Zalecana jest natychmiastowa zmiana hasła!

Grupa UGLegion pochwaliła się na Twitterze, że uzyskała dostęp do ponad miliona kont użytkowników platformy Origin. Zdobyte dane zostały upublicznione w postaci pliku txt, który waży ponad 30 MB. Wśród danych znajdziemy adresy e-mail oraz hasła do profilu.

Przedstawiciele Origin informują, że powyższa lista została wygenerowana automatycznie, a cała sprawa jest najzwyklejszym w świecie przekrętem. Użytkownicy na forum guru3D donoszą jednak, że odnaleźli siebie we wspomnianym pliku. Sytuacja ta dotyczy przede wszystkim osób korzystających z poczty Yahoo, Gmail oraz Microsoftu (Hotmail, Live). Na liście znaleźliśmy także polskie konta, zarejestrowane między innymi na adresy e-mail z końcówką o2.

Reklama

Niezależnie od tego, czy lista jest prawdziwa, warto pokusić się o zmianę hasła do platformy Origin oraz do wszystkich serwisów, w których używamy identycznych danych dostępowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje