Wyciekła mapa z Grand Theft Auto VI?

W sieci pojawił się screen, który może prezentować obszar gry z szóstej części GTA.

Grafika trafiła najpierw na forum 4 Chan, a później znalazła się na Reddicie. Szybko zdobyła popularność wśród graczy. Część z nich twierdzi, że to nieoficjalna przeróbka, podczas gdy niektórzy zwracają uwagę, że mapa o podobnym kształcie ukazała się w sieci już jakiś czas temu, co może potwierdzać, że jest to obszar, który Rockstar rzeczywiście zamierza umieścić w grze.

Jeśli zrzut ekranu okazałby się prawdziwy, oznaczałoby to prawdopodobnie, że potwierdzi się plotka, która jakiś czas temu obiegła internet. Chodzi o to, że akcja Grand Theft Auto VI może zostać osadzona nie w jednym, a co najmniej w dwóch miastach. W tym przypadku byłoby to Vice City oraz najprawdopodobniej Los Santos. Screen, który trafił do sieci, obejmuje obie te metropolie, inspirowane - kolejno - Miami oraz Los Angeles.

Reklama

Jest też możliwe, że screen jest autentyczny, ale nieaktualny. Jak wiadomo, prace nad Grand Theft Auto VI są na bardzo wczesnym etapie, tak więc wszystkie elementy gry mogą jeszcze wielokrotnie ulec zmianie. Nie można wykluczyć nawet tego, że szósta odsłona serii w ogóle nie będzie rozgrywać się w Vice City (a to o tym mieście mówi się najczęściej w kontekście miejsca akcji gry).

Zdarza się, że podobne wycieki prezentują rzeczywisty materiał. Tak było w przypadku innej gry studia Rockstar, Red Dead Redemption 2. Zawarty w niej obszar zabawy został ujawniony jeszcze przed premierą.

Rockstar nie odnosi się do omawianego screena i najprawdopodobniej tego nie zrobi. Póki co studio w temacie Grand Theft Auto VI prowadzi politykę całkowitego milczenia. Wiadomo, że gra powstaje, ale trudno powiedzieć, czy jest jakakolwiek szansa, że zostanie zaprezentowana w najbliższych miesiącach. Pesymistyczne scenariusze mówią o tym, że "szóstka" trafi do sprzedaży najwcześniej w 2023 roku.

Aktualnie Rockstar skupia się na rozwoju Red Dead Online, czyli wydzielonego trybu sieciowego z Red Dead Redemption 2. Mówi się także o pracach nad drugą odsłoną gry Bully, choć pod koniec roku pojawiły się plotki mówiące o tym, że projekt został porzucony, aby przyspieszyć prace nad Grand Theft Auto VI. Są to jednak wyłącznie nieoficjalne doniesienia. Podobnie jak te dotyczące mapy w GTA VI.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy