Wyciekł pierwszy screen ze Starfield?

​Starfield to tajemnicza, kosmiczna produkcja studia Bethesda, słynącego choćby z serii The Elder Scrolls. Ostatnio o grze zrobiło się głośno za sprawą przejęcia Zenimax (razem z Bethesdą) przez Microsoft, a teraz w sieci pojawił się zrzut z ekranu, który ma być pierwszym screenem ze Starfield.

Obrazkiem podzielił się anonimowy użytkownik serwisu społecznościowego Reddit. Widać wyraźnie, że mamy do czynienia z produkcją w fazie dość wczesnych prac. Jest astronauta z plecakiem odrzutowym na tle jakiejś kosmicznej konstrukcji - pojazdu lub stacji. Uwagę zwraca interfejs.

Po lewej stronie widać bowiem całkiem interesujące kółko, które obejmuje informacje na temat tlenu i dwutlenku węgla, a także szereg innych wskaźników. "G" to zapewne przeciążenia, ale jest też cyfra jeden oraz dziwny radar z kropkami. Cóż to wszystko możne oznaczać? Tego jeszcze nie wiemy.

Reklama

Na drugim screenie widać za to przedziwne urządzenie - o ile jest to urządzenie. Może to broń? A może cały statek kosmiczny? W każdym razie, nasz kosmonauta znajduje się w kosmosie bez gwiazd, więc sprzęt łączący uzbrojenie z narzędziami do eksploracji zapewne znajdzie zastosowanie.

W odpowiedzi na opublikowane materiały, youtuber SKULLZI dodał na Twitterze, że oglądamy wersję rozwojową gry z 2018 roku. Dowiedział się tego rzekomo od anonimowego źródła i jeśli tak jest faktycznie, to mamy do czynienia z dość przeterminowanymi zrzutami - dużo mogło się zmienić.

Gracze dokładnie przeanalizowali obrazki i uważają, że zrzuty są autentyczne. W rogu znaleźć można logo, które pojawiała się już w pierwszym trailerze, a font zastosowany w interfejsie jest taki sam, jak w przypadku niektórych napisów na oficjalnej stronie produkcji. Jest więc całkiem ciekawie.

Starfield nie ma oczywiście daty premiery i obecnie - po przejęciu Zenimax przez Microsoft - nie jest nawet jasne, czy ukaże się na PlayStation 5. Pozbawienie konsol Sony takiego hitu byłoby dużym ciosem, ale przecież Microsoft nie po to przejął Bethesdę za 7,5 miliarda dolarów, by się dzielić.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Starfield
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy