Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wybory prezydenta USA także w Animal Crossing

​Do wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych zostały jeszcze dwa miesiące, a w grze pozostali Joe Biden oraz Donald Trump, ubiegający się o reelekcję. Stawka jest wysoka, więc kandydaci sięgają po wszystkie możliwe środki, by przekonać wyborców - nawet po grę Animal Crossing: New Horizons.

W tej popularnej produkcji Nintendo na konsolę Switch gracze mogą przygotowywać własne ilustracje, które następnie można wstawić na obrazy czy koszulki noszone przez postać. Jak można się domyślać, sztab wyborczy Bidena przygotował takie obrazki, by zachęcić młodszych wyborców.

Reklama

Jak donosi serwis The Verge, projekty są cztery: pierwszy z logo Biden-Harris, a więc z kandydatką na wiceprezydentkę. Na drugim jest napis "Team Joe", trzeci to trzy pary okularów w kolorach amerykańskiej flagi, a na ostatnim mamy imię "Joe" z literką E stylizowaną na tęczową flagę.

Gracze mogą otrzymać nowe elementy za darmo, po zeskanowaniu określonych kodów QR za pomocą aplikacji w konsoli Nintendo Switch. Obrazki zostaną następnie pobrane, a gracze będą mogli korzystać z ilustracji we własnych domach i ubraniach, wszystko w ramach agitacji wyborczej.

Nie są to pierwsze pomysły tego typu w sztabie Bidena. Poprzednie mówiły na przykład o wyświetleniu ogromnego... hologramu kandydata w Wielkim Kanionie Kolorado, co - z oczywistych względów - nie doszło do skutku. Cztery obrazki w Animal Crossing to nieco mniejsze ambicje.

"Animal Crossing to dynamiczna, zróżnicowana i potężna platforma, która łączy społeczności z całego świata. To ekscytująca, nowa okazja, by nasz sztab zaangażował się i połączył ze zwolennikami pary Biden-Harris podczas dekorowania swoich wysp" - komentuje Christian Tom, twórca projektu.

Produkcja Nintendo nie od dzisiaj służy do pewnych akcji o politycznym zabarwieniu. Dla przykładu, w kwietniu protestujący w Hongkongu głosili tu swoje hasła, a niedawno na podobny krok zdecydowali się członkowie ruchu Black Lives Matter ze Stanów Zjednoczonych. Teraz czas na pana Bidena.

Dowiedz się więcej na temat: Animal Crossing

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje