Reklama

Wybory prezydenckie w Polsce mogą rozstrzygnąć się poprzez pojedynek w grze komputerowej? Tego chcą internauci

Heroes of Might & Magic III /materiały prasowe

​Technologia pomaga nam w obecnej trudnej sytuacji, związanej z pandemią COVID-19. Czy jest szansa aby tegoroczne wybory prezydenckie w Polsce rozstrzygnąć poprzez pojedynek w grze komputerowej? Na taki zaskakujący pomysł wpadł jeden z użytkowników Facebooka.

Czy wybory prezydenckie w 2020 roku mogłyby się odbyć w popularnej grze komputerowej? Na taki zaskakujący pomysł wpadł jeden z polskich internautów, który uruchomił specjalne wydarzenie na Facebooku, zaplanowane na 10 maja. W założeniu za niespełna dwa miesiące Polacy nie musieliby iść do urn wyborczych, ponieważ ubiegający się o urząd głowy państwa kandydaci spotkaliby się, żeby odbyć internetowy pojedynek w... grze Heores III, który finalnie zdecydowałby o tym, kto zostanie Prezydentem RP.

Zasady są raczej proste - organizator proponuje dowolną mapę XL, bez żadnego limitu czasowego na turę, zaś przedstawiciele sztabów wyborczych dostaną szansę wyselekcjonowania zamków w ramach losowania. Na pomysł zareagowało na ten moment 38 tys. użytkowników portalu społecznościowego, natomiast ponad 6 tys. potwierdziło chęć wzięcia udziału w tych nietypowych wyborach o najważniejszy urząd w państwie.

Reklama

Oczywiście powodem powstania tego projektu jest trwająca światowa pandemia koronawirusa. Polski rząd wprowadził w ostatnim czasie kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się, w związku z którymi nie należy opuszczać domu bez wyraźnej, niezbędnej potrzeby, takiej jak pójście po zakupy, do pracy, lekarza i apteki czy z psem na spacer. Dodatkowo nie należy gromadzić się w grupach większych niż dwie osoby, aczkolwiek ów wymóg nie dotyczy rodzin. Limity dotykają także kościoły, w których nie może przebywać więcej niż pięciu wiernych. Zapewne nie każdemu trwająca kwarantanna jest po myśli, ale według ekspertów tylko dzięki niej mamy szansę powstrzymać zagrożenie wynikające z COVID-19.

Rząd na ten moment nie planuje jednak odwołania majowych wyborów prezydenckich i nie brakuje głosów, że jeśli do tego czasu sytuacja z koronawirusem nie zostanie w miarę opanowana, to wszystkie podjęte dotychczas skutki pójdą na marne w momencie udania się obywateli do urn wyborczych. Sytuacja jest jednak dość dynamiczna i nie wiemy, co przyniesie przyszłość. Przy okazji warto wspomnieć o zbliżającej się nowej edycji Mistrzostw Polski w Heroes III. Według informacji zamieszczonej w oficjalnym spocie reklamującym turniej zapisy do pierwszej tury wystartują 29 marca.

Więcej informacji uzyskacie na profilach Jaskini Behemota, czyli organizatora eventu. Heroes of Might and Magic III to jedna z najbardziej kultowych gier w Polsce, która swoją premierę miała w 1999 roku, ale w 2015 na rynku zadebiutowała odświeżona edycja tej strategii turowej.

Zgodnie z założeniami rozgrywka opiera się w znacznej mierze na eksploracji świata Erathii oraz prowadzeniu walk z napotkanymi przeciwnikami w systemie turowym. Oprócz rozbudowanej kampanii fabularnej produkcja oferuje również zabawę w większym gronie przez internet.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje