Reklama

Wormsy jako tokeny NFT? Team17 wycofuje się z pomysłu

​Team17, popularny producent i wydawca gier wideo, śladem innych w tej branży postanowił wydać na rynek specjalne tokeny NFT w formie grafik robaków, nawiązujących do kultowych gier z serii "Worms". Lawina krytyki ze strony partnerów i społeczności zmusiła jednak to studio do zaniechania realizacji pomysłu.

NFT to niewymienialne tokeny działające w technologii łańcuchu bloków (ang. blockchain) na podobnej zasadzie, na jakiej funkcjonują popularne obecnie kryptowaluty. NFT są swoistymi składnikami aktywów. Cechują się oryginalnością, brakiem możliwości ich podrobienia oraz unikalnością. Realnie NFT to zwykle grafiki, animacje czy awatary.

Tokeny coraz częściej przeplatają się z branżą gier. NFT mogą służyć również jako forma płatności i transakcji w konkretnej grze, ale twórcy chętnie sięgają również po tę formę "artystycznego wyrazu", tworząc i wydając na rynek grafiki z kultowych produkcji. Podobną drogą zapragnął iść angielski wydawca Team17 odpowiedzialny za powstanie kultowej serii "Worms".

Reklama

W poniedziałek deweloperzy poinformowali, że we współpracy z firmą Reality Gaming Group, która działa w branży blockchain, stworzą swoje autorskie tokeny NFT nawiązujące symboliką do niemal 27-lecia istnienia legendarnych Wormsów. Projekt nosił nazwę "MetaWorms" i miał oferować "limitowaną edycję dzieł sztuki" w konwencji wspomnianych gier.

Nie będzie "robaków" jako tokenów NFT

Niedługo po prezentacji tego pomysłu brytyjskie studio spotkało się z ogromnym gradem krytyki. Ta dobiegała zarówno ze strony społeczności gry, jak i innych podwykonawców, którzy wraz z Team17 współtworzyli różne produkcje.

Publiczny wyraz sprzeciwu zaprezentowali deweloperzy z Aggro Crab Games, Playtonic Games (twórcy Yooka-Laylee) oraz Ghost Town Games (odpowiedzialni m.in. za serie Overcooked).

We wtorkowy wieczór Team17, spotykając się z tak ogromnym sprzeciwem i buntem, postanowił ostatecznie zaniechać realizacji projektu "MetaWorms".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama