World War 3 rusza z testami. W "polskim Battlefieldzie" zagramy m.in. na mapie Warszawy

​30 września wystartowały testy w grze World War 3, która jest polskim odpowiednikiem produkcji takich jak Call of Duty czy Battlefield. Dzieło od gliwickiego studia The Farm 51 będą mogli wypróbować jedynie posiadacze gry.

World War 3 to strzelanka osadzona we współczesnych realiach, podsycona konfliktem zbrojnym. Rozgrywka nastawiona jest na współpracę. Autentyzm i świadomość pola walki wynikają z personalizacji wyposażenia podczas gry. Mamy tu do czynienia z systemem balistycznym, realistycznie odwzorowanym uzbrojeniem i symulacją chociażby pancerzy.

Batalie odbywają się na mapach w Rosji: miasto Polyarny, Moskwa, Smoleńsk; w Niemczech - Berlin i w Polsce. Twórcy dumnie chwalą się tym, że udało im się odwzorować Warszawę: "Podczas projektowania planszy, na których rozegrają się batalie - ważne dla nas było wzięcie pod uwagę, jak konflikt zbrojny może wpłynąć na odbiór wizualny i wygląd tych lokacji".

Reklama

Testy alpha zaczęły się 30 września i potrwają tylko do 4 października. Uwzględniając fakt, jak burzliwą przeszłość na platformie Steam posiada produkcja wydana przez polskie studio we współpracy z rosyjskim My.Games - udział w nich mogą wziąć tylko ci, którzy grę posiadają już na swoich komputerach.

Trwające testy mają być już dużym krokiem w kierunku zintensyfikowania i skoncentrowania wszystkich działań w kierunku docelowej premiery gry. Wiele wskazuje na to, że wojenna produkcja World War 3 już niedługo może powrócić na Steama w pełnej okazałości.

Obecne testowe rozgrywki można obserwować na oficjalnym kanale gry w serwisie streamerskim Twitch.tv.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: World War 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy