Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

World of Warships: O oprawie audio słów kilka

Muzyka, dźwięki, odgłosy to bardzo istotne aspekty każdej gry. Równie ważną rolę odgrywają także w sieciowych produkcjach, jak np. wymienionej w tytule wojennej produkcji firmy Wargaming, gdzie w szczególności odpowiada za budowanie napięcia w kluczowych momentach bitew.

W najnowszym filmie z cyklu "pamiętniki twórców" producent gry World of Warships skupia się na omówieniu sfery dźwiękowej. Jeżeli komuś kiedykolwiek wydawało się, że dopasowanie odpowiednie "muzyki" do gry to łatwe zadanie, to koniecznie powinien obejrzeć ten materiał filmowy. Jak mówią to przedstawiciele studia - na pełnie oprawy audio World of Warships składają się setki drobiazgowo dobieranych dźwięków.

Z poniższego filmu dowiecie się, jak twórcom udało się uzyskać tak intensywną atmosferę bitew przy pomocy unikatowych dźwięków, które tworzą tzw. "paszporty audio" dla pojedynczych okrętów.

Ponadto materiał prezentuje, jak artyści w St. Petersburgu tworzą, dostosowują, adaptują dźwięki do gry i jak zmieniają się one w zależności od pozycji gracza względem otoczenia czy względem wybranego widoku.

Dowiedz się więcej na temat: World of Warships

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje