World of Warcraft - wszystko o czwartej fazie Season of Discovery

Wielkimi krokami czwarta się finałowa faza Season of Discovery. Obszerna aktualizacja World of Warcraft Classic wprowadzi wyższy maksymalny poziom postaci i zaoferuje solidną porcję nowych aktywności.

Data premiery czwartej fazy

Niestety konkretna data premiery czwartej fazy Season of Discovery nie została jeszcze podana. Aktualizacja trafiła już jednak na serwer testowy Blizzarda, więc nie powinniśmy czekać długo na wdrożenie jej do pełnej wersji World of Warcraft

Maksymalny poziom i nowe levelowanie

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, maksymalny poziom w czwartej fazie zostanie podniesiony z 50 do 60. Oznacza to nowy etap levelowania i otwarcie lokacji Eastern Plaguelands i Blasted Lands. Przez kilka pierwszych dni będziemy robić questy, odkrywać nowe regiony i dobijać 60 poziom, aby ponownie dotrzeć do endgame’u. 

Reklama

W poprzednich fazach dużo mówiło się o tym, że levelowanie jest wolne i bardzo uciążliwe, co nie pasuje od stosunkowo szybkiego tempa Season of Discovery. Odpowiedzią na tę krytykę było Discoverer’s Delight, które trafiło również do czwartej fazy. 

Dzięki temu wzmocnieniu postaci przed 50 poziomem mają bonus 150% dodatkowego doświadczenia. Jeżeli dopiero zaczynać będziecie swoją przygodę z Season of Discovery, dogonienie weteranów nie będzie trudne. Od 50 do 60 poziomu bonus do punktów XP wynosi z kolei 50%.

Raidy i World Bossy

Główną atrakcją czwartej fazy Season of Discovery będzie Molten Core. W nowej wersji Classica będzie to Raid na 20 osób, który podobno ma oferować kilka różnych poziomów trudności. Ponadto nagrody z Onyxia’s Lair zostały zaktualizowane i ma on teraz zapewnić wyzwanie grupie maksymalnie 40 graczy. 

Wśród nagród z nowych raidów znajdują się tradycyjne, rzadkie przedmioty, zmienione Tier 1 sety oraz Sulfuras, legendarny, dwuręczny Mace. 

Co ciekawe, Blizzard postanowił również wprowadzić World Bossy jako wyzwania w oddzielnych instancjach. Nawet 40 osób może podjąć wyzwanie walki z Azuregosem lub Lordem Kazzakiem. Walka ma przypominać starcie z pojedynczym bossem z któregoś z Raidów, a pokonanie World Bossa oznaczać będzie oczywiście szansę na cenne przedmioty. 

Pula dungeonów czwartej fazy


  • Blackrock Depths (druga połowa)
  • Blackrock Spire
  • Dire Maul (trzy skrzydła)
  • Scholomance
  • Stratholme

Cały czas dostępne będą również wszystkie wcześniejsze dungeony, które do tej pory mogliśmy odwiedzać w Season of Discovery. 

Nowe runy

Czwarta faza dalej rozwijać będzie oczywiście system run wprowadzony na samym początku Season of Discovery. Największą nowością w kwestii rozwoju postaci będą runy dla pierścieni. W następnej aktualizacji większość założonych przedmiotów będzie można wyekwipować w runy. Pełną listę nowych run znajdziecie tutaj

Blizzard zapowiedział również, że doczekamy się licznych zmian w balansie klas. Niektóre runy będą w czwartej fazie dostępne jako podstawowe umiejętności. Uczyni to klasy silniejszymi i otworzy na możliwość używania jeszcze większej liczby różnych run. Fani konkretnych klas więcej szczegółów na temat swoich faworytów mogą znaleźć na Wowheadzie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Blizzard | World of Warcraft | World of Warcraft Classic
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy