Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

World of Warcraft: Shadowlands i dysk SSD w wymaganiach minimalnych

​World of Warcraft może i ma na karku sporo lat, ale nie oznacza to, że nie sięga po nowe technologie... a teraz zmusi do sięgnięcia po nie również swoich fanów.

WoW Shadowlands, czyli nadchodzące rozszerzenie do słynnego MMORPG, może być jednocześnie miłym i bardzo niemiłym zaskoczeniem. Bo choć fani wyczekują go z niecierpliwością, to ujawnione wymagania techniczne są dla większości z graczy mocno zaskakujące, szczególnie w zakresie pamięci na dane. Tym razem nie chodzi jednak tylko o potrzebną ilość miejsca, ale rodzaj nośnika, bo jak się dowiadujemy do uruchomienia dodatku wymagany będzie dysk SSD.

Reklama

Blizzard podzielił się dziś oficjalnymi minimalnymi i rekomendowanymi wymaganiami systemowymi swojego ósmego już rozszerzenia dla gry World of Warcraft i ku zaskoczeniu fanów nieco różnią się one w zakresie pamięci na dane od poprzedniego dodatku, czyli Battle for Azeroth, który wymagał dysku HDD i co najmniej 70 GB wolnej przestrzeni. Tym razem pojawia się w nich bowiem dysk SSD, na którym musimy mieć co najmniej 100 GB wolnego miejsca i mowa tu zarówno o wymaganiach minimalnych, jak i rekomendowanych.

Co prawda deweloper jak zawsze informuje, że te mogą się jeszcze zmienić do premiery, bo do gry wciąż wprowadzane są poprawki, ale lepiej się na to nie nastawiać. Zanim jednak udacie się do ulubionego sklepu z częściami komputerowymi warto nadmienić, że gracze mający dostęp do bety Shadowlands informują, że rozszerzenie bez problemu działa jednak na dyskach HDD... i bądź tu człowieku mądry. Czyżby więc dysk SSD zapewniał po prostu lepsze czasy wczytywania, ale wcale nie był niezbędny?

Na to wygląda i Blizzard najpewniej niepotrzebnie narobił zamieszania, ale 100% pewność będziemy mieli dopiero po premierze zaplanowanej na 27 października. Jeśli zaś chodzi o pozostałe wymagania, to w wersji minimalnej są to system Windows 7, procesor Intel Core i5-3450 lub AMD FX 8300, grafika NVIDIA GeForce GTX 760 lub AMD Radeon RX 560 lub Intel UHD 630 (45W) z DirectX 11 i 2 GB VRAM oraz 4 GB pamięci RAM, a w rekomendowanej system Windows 10, procesor Intel Core i7-6700K lub AMD Ryzen 7 2700X, grafika NVIDIA GeForce GTX 1080 lub AMD Radeon RX Vega 64 z DirectX 12 i 8 GB VRAM oraz 8 GB pamięci RAM.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: World of Warcraft: Shadowlands

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje