Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

World of Warcraft rezygnuje z opłaty za zmianę płci postaci

​Zmiana płci naszej postaci w World of Warcraft kosztuje obecnie 15 euro - około 67 złotych. Jeśli jednak zamierzaliśmy skorzystać z funkcji, to warto się wstrzymać, ponieważ już wkrótce opcja będzie dostępna całkowicie za darmo w dowolnym zakładzie fryzjerskim w grze - ogłosili twórcy z Blizzarda.

We wspomnianych zakładach fryzjerskich w grze od dawna zmienić można wiele aspektów wyglądu postaci, w tym fryzurę, kolor skóry, a nawet model twarzy. Zmiana płci pozostawała jednak odpłatna. Sytuacja zmieni się za kilka miesięcy, wraz z premierą kolejnego rozszerzenia gry - Shadowlands.

Reklama

"Dawno temu mieliśmy możliwość - odpłatną - zmiany wyglądu postaci. Teraz większość tych opcji jest w zakładach fryzjerskich. Podczas dodawania funkcji do Shadowlands zdaliśmy sobie sprawę, że za zmianę płci nadal trzeba zapłacić. Wysyłamy niewłaściwą wiadomość" - mówi reżyser John Hight.

"Niestety nie możemy tego zmienić od razu, ale celem dla Shadowlands jest usunięcie tej płatnej opcji i wstawienie jej do fryzjera. Ale to nie jest coś, co można szybko zmodyfikować - nie da się tego zrobić natychmiastowo. Musimy poczekać na rozszerzenie Shadowlands" - tłumaczy deweloper.

Wszystko to jest zwrotem w stronę większej różnorodności w World of Warcraft. Niedawno ujawniono na przykład postać Pelagosa, który zapowiada się na pierwszą transpłciową osobę w tej popularnej produkcji. Ten należy do jednej z frakcji, do której dołączymy w dodatku Shadowlands.

"Aspirujący członkowie grupy Kyrian mogą wybrać fizyczną formę, która reprezentuje ich prawdziwe ja. Pelagos w śmiertelnym życiu był kobietą, lecz w Shadowlands postanowił być mężczyzną" - napisano w ubiegłym tygodniu na oficjalnym forum dyskusyjnym gry. Ale czy to pierwszy przypadek?

"WoW to gra, która nie kładzie nacisku na relacje seksualne, więc nie zajmujemy się tą sferą opowieści, może poza małymi wskazówkami. Ale na pewno mamy postacie - lub zawsze uważaliśmy te postacie - za posiadające inną identyfikację płciową" - dodaje Hight w rozmowie z Eurogamerem.

Dowiedz się więcej na temat: World of Warcraft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje