Reklama

World of Warcraft: Prace zostały wstrzymane. Co dalej z grą?

Według ostatniej informacji prace nad World of Warcraft zostały na ten moment wstrzymane, aczkolwiek nie wynika to z kiepskiego zainteresowania grą, tylko jest efektem pewnego pozwu sądowego.

World of Warcraft mimo upływu lat i faktu, że za dostęp do gry należy płacić regularny abonament nadal przyciąga tłumy graczy, co w dobie popularności produkcji free-to-play może stanowić pewne zaskoczenie. Gra od 2004 roku jest rozwijana dzięki dodatkom rozszerzającym całe fantastyczne uniwersum o kolejne treści. Jak jednak wskazują najnowsze doniesienia, prace nad tytułem praktycznie stanęły w miejscu i nie wiele wskazuje na to, by sytuacja uległa zmianie.

Powodem takiego stanu rzeczy nie jest słabnące zainteresowanie MMORPG tylko... pozew wniesiony przeciwko Activision Blizzard i oskarżenia o molestowanie seksualne, z którymi wydawca musi się mierzyć od kilku dni. Pozew złożył stan Kalifornia, oskarżając w nim firmę o nękanie w miejscu pracy, w efekcie czego morale w zespole są na niskim poziomie i skłoniły twórców do porzucenia projektu.

Reklama

Źródłem tej rewelacji jest Jeff Hamilton, pełniący w studiu rolę projektanta systemów World of Warcraft, który podzielił się swoją opinią na Twitterze: "Nie wiem, co zrobić. Nie mam odpowiedzi. Mogę powiedzieć, że przy World of Warcraft nie są prowadzone praktycznie żadne prace, gdy cała ta okropna sytuacja się rozgrywa. A na tym nie zyskuje nikt: ani gracze, ani deweloperzy, ani akcjonariusze".

Oczywiście nie należy zakładać, że Activison zabije kurę znoszącą złote jaja, dlatego po ustabilizowaniu sytuacji w przedsiębiorstwie dalszy rozwój World of Warcraft będzie pewnie wznowiony.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy