Reklama

World of Warcraft - następna aktualizacja pozwoli na wspólną grę pomiędzy Hordą a Alliance

​Blizzard przychodzi na ratunek Aliantów. Po latach oczekiwań i spekulacji twórcy podjęli wreszcie decyzję o wprowadzeniu gry pomiędzy frakcjami. Od aktualizacji 9.2.5 gracze z Hordy i Alliance będą mogli wspólnie brać udział w niektórych aktywnościach.

Populacja Alliance w World of Warcraft od wielu lat jest bardzo dużym problemem. Wraz z wprowadzeniem gry pomiędzy serwerami populacja frakcji na konkretnym serwerze przestała mieć większe znaczenie. Szybko stało się jasne, że reprezentantów Hordy jest dużo więcej i to im jest łatwiej znaleźć grupę na dungeon albo gildię do wspólnego raidowania.

Przez ostatnie lata na Reddicie regularnie pojawiały się posty wielu przedstawicieli Alliance, którzy narzekali na bardzo małą pulę graczy. Bardzo dobrze widać to na najwyższym poziomie rywalizacji w World of Warcraft. Według statystyk ze strony WoW Progress 130 gildii z Hordy zabiło aktualnie Jailera, ostatniego bossa mitycznego raidu. Po stronie Alliance tych gildii jest zaledwie 15.

Reklama

Sytuację Aliantów może częściowo uratować patch 9.2.5, który ma zadebiutować już w środę, 1 czerwca. Zgodnie z zapowiedziami Blizzarda, po tej aktualizacji gracze Alliance i Hordy będą mogli wspólnie brać udział w niektórych aktywnościach. Battlegroundy, Heroic dungeony oraz skirmishe wciąż będą oferowały rywalizację między frakcjami. Większość endgame’u będzie oferowała jednak opcję cross-faction.

Mając kogoś w znajomych na Battle.necie, będziecie mogli dodać tego gracza do swojej grupy, niezależnie od jego frakcji. To samo tyczy się opcji LFG, gdzie większość graczy szuka grupy na Mythic+. Blizzard poświęcił cały post nadchodzącej aktualizacji oraz ograniczeniom związanym z tą nowością. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie World of Warcraft.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy