World of Warcraft Classic z datą premiery

Nadciąga data, na którą czekają tysiące miłośników World of Warcraft. Serwery wersji Classic - odtwarzającej produkcję w wersji sprzed 13 lat - będą aktywne dla wszystkich zainteresowanych już od 27 sierpnia. Wcześniej - już dzisiaj - startują testy, ale dostępne tylko dla wybranej garstki osób.

Od 15 maja wybrani gracze World of Warcraft będą zapraszani do testów. Dużo więcej osób będzie mogło przystąpić od innych testów, które mają na celu głównie przebadanie serwerów pod rzeczywistym obciążeniem. Te przeprowadzone zostaną w trzech fazach, począwszy od 22 maja.

Ta pierwsza faza potrwa do 23 maja. Drugi etap to okres 19-20 czerwca, a trzeci - ostatni - to 18-19 lipca. Aby otrzymać zaproszenie, trzeba być "oddanym graczem WoW", cokolwiek to oznacza, a także uruchomić odpowiednie opcje na koncie Blizzard, zgłaszając chęć przystąpienia do akcji.

Reklama

World of Warcraft Classic zaoferuje w założeniu identyczną rozgrywkę, jak oryginalna wersja hitu Blizzarda 15 lat temu (no, tak naprawdę 13, gdyż tytuł ma emulować wersję z ostatnim patchem do tej klasycznej wersji sieciowego przeboju). Deweloperzy zapewniają, że nie zabraknie nawet błędów.

Klasyczną odsłonę ogłoszono na w 2017 roku, po wielu latach nacisków ze strony graczy. Co często organizowali własne - piracki - serwery tego typu, równie często zamykane przez groźby prawników Blizzarda. "Nie macie swoich serwerów tego typu, to dlaczego zamykacie nasze?" - pytali gracze.

Amerykańskie studio przez lata tłumaczyło się problemami technicznymi w realizacji takiego projektu, ale ostatecznie zauważyło najwyraźniej, jak ogromnym zainteresowaniem cieszy się taki pomysł, więc przystąpiono do prac na pełną skalę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: World of Warcraft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy