World of Warcraft Classic Hardcore cieszy się dużym zainteresowaniem. Są liczby!

Blizzard trafił najwyraźniej w dziesiątkę z nowym trybem gry World of Warcraft Classic Hardcore. Jak pokazują opublikowane właśnie statystyki, gracze bardzo chętnie wrócili do blisko 20-letniego MMO.

World of Warcraft Classic od swojej premiery w 2019 roku cieszy się sporą popularnością. Najpierw graczy ciągnęła do niego głównie nostalgia, ale kiedy mijały kolejne miesiące, jasne stawało się, dlaczego niektórzy zdecydowali się na stałe zostać w tym tytule. Classic może być znacznie prostszy od zwykłego World of Warcraft, ale pozwala docenić stworzony przez Blizzard świat i nie wrzuca nas od razu w pogoń za item levelem.

Reklama

Od pewnego czasu Classic Era cieszyła się również zainteresowaniem ze względu na tryb Hardcore. Część graczy ściągała specjalny dodatek do gry, który monitorował, czy przestrzegamy zasad alternatywnego Classica. Najważniejszą z nich był oczywiście fakt, że kiedy nasza postać umarła, kończyło się dla niej wyzwanie Hardcore.

W końcu popularność tego addona zauważył Blizzard i postanowił zaktualizować World of Warcraft Classic o dodatkowe serwery Hardcore. Twórcy pozbyli się części niektórych obostrzeń ze stworzonego przez społeczność addona i postawili przed nimi jedno zadanie - nie można umierać. Po śmierci graczom pozostawało wyłącznie stworzenie nowej postaci lub transfer na zwykły serwer.

Opublikowane ostatnio przez Blizzard statystyki potwierdziły, że Hardcore cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem fanów World of Warcraft. Na powyższej grafice można zobaczyć, ile dokładnie postaci umarło podczas pierwszego miesiąca HC Classica. W zaledwie 30 dni gracze stracili ponad dwa miliony postaci.

Na szczycie tego niechlubnego rankingu znajduje się oczywiście Hunter. Klasa ta zawsze przyciągała bardzo wielu nowych graczy, którzy najwyraźniej wciąż oswajają się z niektórymi mechanikami Classica. Chętnie wybierany jest również Warrior, jedna z najtrudniejszych postaci do levelowania w World of Warcraft.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: World of Warcraft Classic
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy